Hlavní navigace

Oznámení o vstupu do paušálního režimu lze podat i na dálku. K dispozici je online formulář

22. 12. 2022

Sdílet

22.12.22 2*/počítač, notebook, online, internet, žena, spokojeno Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Pokud se poplatník rozhodne vstoupit do paušálního režimu, musí do 10. ledna 2023 podat správci daně oznámení o vstupu. To lze učinit osobně, poštou, ale i na dálku. 

Finanční správa zveřejnila na svých webových stránkách elektronický formulář, kterým je možné záměr vstoupit do paušálního režimu oznámit

Kromě elektronické podoby formuláře ke dispozic také formulář v PDF formátu určený pro tisk. Ten je po vyplnění třeba podepsat a doručit na finanční úřad. 

Pro tento druh oznámení je možné využít také webovou aplikaci, která jednoduše a rychle provede vyplněním krok po kroku. 

Jak oznámení podat

Oznámení o vstupu do paušálního režimu lze podat jen:

  • na tiskopisu vydaném ministerstvem financí,
  • na tiskovém výstupu z počítačové tiskárny, který má údaje, obsah a uspořádání údajů shodné s tiskopisem ministerstva financí, nebo
  • datovou zprávou s využitím dálkového přístupu ve formátu a struktuře zveřejněné správcem daně učiněnou elektronicky způsoby podle daňového řádu.

V oznámení o vstupu do paušálního režimu je poplatník povinen kromě obecných náležitostí podání uvést své identifikační a kontaktní údaje, údaje o vstupu do paušálního režimu, údaje o důchodovém pojištění poplatníka a údaje o veřejném zdravotním pojištění poplatníka a také pásmo paušální daně.

Paušální daň OSVČ pro rok 2023 v otázkách a odpovědích Přečtěte si také:

Paušální daň OSVČ pro rok 2023 v otázkách a odpovědích

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).