Hlavní navigace

Pestrá škála zabavených věcí neplatičů daní: Od bowlingových koulí až po šicí stroj. Vydražte si je

12. 5. 2022

Sdílet

Bowlingové koule Autor: Finanční správa ČR, podle licence: Rights Managed

Věci, které jsou zabaveny podnikatelům, jež neplní své daňové povinnosti, nabízí Finanční správa ČR v dražbách. Seznam nabízeného bývá mnohdy velice pestrý. Od vozidel, šicích strojů až po bowlingové koule, které lze aktuálně v dražbě získat. 

Podnikatel, který své daňové povinnosti zanedbával, evidentně s bowlingovým byznysem skončil zcela. Vedle koulí je k mání i několik desítek párů obuvi. 

V seznamu nabízených věcí je uveden vždy čas, kdy k dražbě dojde a kdy bude ukončena, místo převzetí a aktuální cena. 

K dražbě věcí od finanční správy není nutné fyzicky docházet, už nějaký ten čas je možné zapojit se online přes Aplikaci elektronických dražeb

Pro přihlášení se do elektronické dražby jako dražitel je nutné zřídit uživatelský účet. 

  • v aplikaci elektronické dražby vyplníte a odešlete žádost o zřízení uživatelského účtu,
  • poté je nutné provést ověření identity, které můžete učinit elektronicky zasláním žádosti o ověření identity prostřednictvím aplikace Elektronické podání (EPO) s připojeným uznávaným elektronickým podpisem nebo ověřené prostřednictvím přihlášení se do datové schránky nebo osobně na finančním úřadě,
  • s pomocí uživatelského jména a jednorázového hesla, které obdržíte na e-mailovou adresu uvedenou v žádosti, se přihlásíte k aplikaci elektronické dražby, provedete změnu hesla a přihlášením se ke konkrétní dražbě se stanete pro tuto dražbu dražitelem.

Finanční správa nyní upozorňuje na nedostupnost aplikace kvůli servisnímu zásahu. Od pátku 13. května 2022 od 15:00 do soboty 14. května 2022 do 16:00 nebude možné do dražby vstoupit. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).