Hlavní navigace

Pivo teklo v srpnu proudem, pochvalují se pivovary

Sdílet

Daniel Morávek 4. 10. 2021

Přestože v hospodách a restauracích se vypilo v srpnu méně piva než vloni, celkový tuzemský prodej zlatavého moku se meziročně zvýšil o 1,7 %. Vyplývá to z údajů Českého svazu pivovarů a sladoven.

Srpen pivu přál

Podle Českého svazu pivovarů a sladoven zažilo domácí pivovarnictví v létě oživení. Po dobrém červenci přišel výborný srpen a meziroční index tuzemského výstavu za druhý prázdninový měsíc zaznamenal navýšení o 1,7 %.

Tahounem byla především piva v obchodech, kde se index zvýšil o 3,5 %. Skokanem se pak staly plechovky s meziročním indexem 20 % a po lahvích a sudech se staly třetím nejoblíbenějším obalem. Na celkovém výstavu piva se už podílí 15 %.

Ukazatel Index 08–2021/08–2020
Výstav piva pro tuzemsko 101,7 %
Láhve 99,69 %
Sudy 99,35 %
PET láhve 96,29 %
Plechovky 119,79 %
Cisterny 94,86 %
Minisoudky 137,02 %

Zdroj: Český svaz pivovarů a sladoven

I nadále rovněž roste obliba ležáků, jejichž podíl na celkovém tuzemském výstavu už dosahuje 55 %. Oproti loňsku si polepšilo i pivo výčepní, a to o 3 %.

V hospodách se pilo méně

Méně se naopak dařilo pivům v hospodách a restauracích. Pokles o 0,9 % s ohledem na platná omezení provozu restaurací považuji za výborný výsledek. My jsme vděční za každého zákazníka, který přijde na čepované pivo. Chválím i pivovary, které uměly rychle zareagovat na poptávku sudů s menším objemem. Minisoudků se oproti loňsku naplnilo o 37 % více, uzavřela výkonná ředitelka Českého svazu pivovarů a sladoven Martina Ferencová.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).