Hlavní navigace

Podmíráky a menší porce jídla. Na českých festivalech nich neobvyklého

21. 7. 2022

Sdílet

21.7.22 1krát/festival, jídlo, alkohol, pokrm Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

K létu patří festivalové akce. K takovým akcím pak stánkový prodej jídla a pití. Byznys, který se dá ale poměrně lehce šidit. 

V první polovině července proběhly v České republice hned dva velké festivaly. Jeden filmový, druhý hudební. Na oba zamířila Česká obchodní inspekce, aby se ujistila, zda tu není zákazník šizen. 

Stánkový prodej byl kontrolován na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech a na Colours of Ostrava. Na obou akcích padaly pokuty. 

Podmíráky nejsou na festivalech nic neobvyklého

Na Mezinárodním filmovém festivalu v Karlových Varech provedla celkem 62 kontrol a porušení zákona zjistili inspektoři ve 29 případech. Kontroly cílily nejen na stánkový prodej, ale také na restaurace, občerstvení či prodej výrobků a poskytování služeb.

Jednoznačně nejčastějším nedostatkem bylo předražení kontrolního nákupu, ať už kvůli nedodržení deklarované míry nápojů či hmotnosti pokrmů či nesprávnému účtování. Nejmarkantnější bylo poškození spotřebitele o 56 korun během jednoho nákupu, kdy byly účtovány dva panáky tvrdého alkoholu v ceně 99 Kč za kus místo deklarovaných 71 Kč za kus, uvedl Jan Řezáč, ředitel inspektorátu pro Plzeňský a Karlovarský kraj. 

Česká obchodní inspekce kontrolovala také stánkový prodej na festivalu Colours of Ostrava. Provedla celkem 8 kontrol a nedostatky zjistila ve 4 případech. Inspektoři ČOI zjistili, že obchodníci nedodrželi deklarované míry u podaných nápojů, neumožnili ověření deklarované hmotnosti u podané porce pokrmu, neuvedli u prodávaných nápojů množství a obchodník prodával výrobky, které nebyly označeny informačními údaji dle zákona o ochraně spotřebitele.


Letní hudební festivaly: Zde je velký přehled a názory jejich pořadatelů
Přečtěte si také:

Letní hudební festivaly: Zde je velký přehled a názory jejich pořadatelů

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).