Hlavní navigace

Podnikatelé a firmy mohou žádat o dotaci na elektroauta. Jaké jsou podmínky?

21. 3. 2024

Sdílet

21.3.24 1*/elektroauto, elektro, dobíjení Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Stát spustil podporu na nákup elektromobilů pro firmy. Žádosti je možné podávat již nyní. Jak žádat a jaké podmínky je třeba splnit? 

Je možné žádat o dotaci až 200 tisíc korun na elektrické, o dotaci až 300 tisíc na vodíkové auto a o dotaci 150 tisíc na dobíjecí stanici. Nárok na dotaci mají živnostníci, podnikatelé a firmy bez rozdílů velikosti. Program mohou využít všichni podnikatelé a firmy bez rozdílů velikosti působící v různorodých oborech. 

Mimořádné odpisy na elektromobily potrvají až do roku 2028 Přečtěte si také:

Mimořádné odpisy na elektromobily potrvají až do roku 2028

Seznam nepodporovaných činností je uveden ve výzvě, kde také najdete podrobné informace, včetně seznamu podmínek, které je třeba splnit. 

Program ELEKTROMOBILITA umožňuje zakoupit jedno nebo více vozidel, včetně různých kombinací s nabíjecími stanicemi. Podmínkou je pořídit si automobil na úvěr se zárukou Národní rozvojové banky.

Jak podat žádost?

Žádost je možné podat ve chvíli, kdy má podnikatel či firma schválenou a podepsanou úvěrovou smlouvu u leasingové společnosti nebo úvěrující banky. Celý postup, včetně potřebných dokumentů, najdete na webu Národní rozvojová banka

Na webu také najdete odpovědi na často kladené otázky. Jako například: Jak se vypočítává finanční příspěvek a kdy bude vyplacen? Lze vozidlo pořídit ze zahraničí, příp. může být ojeté? Bude možné auto později prodat?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).