Hlavní navigace

Pohonné hmoty se začátkem prázdnin zlevňují, na loňské ceny ale stále zapomeňte

14. 7. 2022

Sdílet

10.8.22/2x/Pohonné hmoty, cestovní náhrady, benzín Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Ceny pohonných hmot jsou stále vysoké. A to i přesto, že prvních 14 dnů prázdnin přinesl jejich pokles. Šlo totiž jen o drobné snížení v řádu haléřů. 

Aktuálně nakoupí pohonné hmotynejlevněji řidiči na severu Čech. V Ústeckém kraji mají v rámci republiky nejlevnější benzín, v Karlovarském kraji natankují řidiči nejlevnější naftu. Nejvýše se ceny za pohonné hmoty drží opět v metropoli. 

Průměrná cena litru benzinu Natural 95 je 47,60 koruny, průměrná cena litru nafty 47,77 koruny. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny dlouhodobě sleduje. 


Oproti červnu benzín i nafta stále zdražuje v řádech korun. Blýská se na lepší časy?
Přečtěte si také:

Oproti červnu benzín i nafta stále zdražuje v řádech korun. Blýská se na lepší časy?

K prudkému nárůstu cen za paliva došlo na přelomu února a března, kdy započala ruská invaze na Ukrajině. Reakcí na to bylo hned několik kroků, které měly českým řidičům od zdražování ulevit. Mírnou úlevu měl přinést začátek června, kdy začalo platit vládní opatření, které snížilo spotřební daň z nafty a benzínu o 1,50 Kč na litr.

Zda je takové opatření dostačující, je na pováženou. Ceny pohonných hmot klesají velice pomalu, mnohdy je to spíše jako na houpačce. Každopádně se určitě ještě zdaleka nedostaly na loňskou výši. Tehdy před polovinou července byl litr benzinu v průměru za 33,74 koruny a litr nafty za 31,65 koruny. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).