Hlavní navigace

Pracák mu zatím dohazuje jen místa, která ho nezaujala. Může si podat vlastní inzerát?

7. 10. 2021

Sdílet

3.12.21 2krát/ muž, nespokojenost, pochyby Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Pokud je člověk evidován na úřadu práce, neznamená to pouze, že je pobíračem podpory, prioritním posláním je, že mu úřad pomůže s nalezením nového pracovního místa. Jaké má možnosti, pokud mu pracák zatím nabízí jen místa, která ho neuspokojují?

Jak uvádí Úřad práce ČR, na webu je možnost vytvořit si vlastní inzerát typu „Hledám práci“ a ten nechat zobrazit potenciálním zaměstnavatelům. Vytvoření takového inzerátu je jednoduché a záleží pouze na tom, jaké osobní údaje a kontakty jsou v něm uvedeny.

Zaměstnavatele především zajímá chuť pracovat a ochota učit se nové věci. V dalším sledu to pak je stupeň vzdělání. U mnohých odborných pozic je nutné mít i požadovaný stupeň vzdělání, případně i odbornost. Dále je důležitá schopnost vyhovět nárokům pracovní pozice s ohledem na pracovní dobu (směnnost), požadovaný zdravotní stav, očekávání v oblasti obecných kompetencí (digitální gramotnost) a splnění dalších požadavků (bezúhonnost aj.), upozorňueje úřad.

Zaměstnavatelé často požadují odborné zaměření (např. ekonomické, elektrotechnické). Konkrétní obor si zpravidla vybírají u řemesel, např. zedník, truhlář apod. Vyžadují i jazykové znalosti, řidičský průkaz, různé speciální dovednosti (např. práce s určitým softwarem). Zaměstnavatele zajímá nejen profesní život, ale i další schopnosti a dovednosti.

Pro ty uživatele, kteří mají velké obavy z výpočetní techniky, je určena základní verze zadání inzerátu nebo rozšířená verze zadání inzerátu bez přihlášení, kterou najdete na . Tu je na jednu stranu velice jednoduché vyplnit, funguje však trochu jako poštovní schránka, do které jste vložili dopis. Jakmile je jednou dopis ve schránce, nemůžete už v něm dělat žádné úpravy.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).