Hlavní navigace

Přišla vám SMS s odkazem na stránky ministerstva? Neklikejte

4. 8. 2022

Sdílet

6.2.23 3krát/žena, mobil, telefon, šok, zděšení Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

Je tu nový phishingový útok. Tentokrát přichází ve formě SMS zprávy a snaží se prostřednictvím falešného odkazu v ní obsaženého získat cenné osobní údaje. 

Ministerstvo práce a sociálních věcí ČR upozorňuje na aktuální podvodné SMS, které zneužívají webové stránky resortu. Pozor na podvodný odkaz šířený prostřednictvím SMS zpráv. Vede na falešné stránky, které se tváří jako web MPSV, uvádí ministerstvo. Adresa uvedená ve zprávě je adrese portálu MPSV velice podobná. 

Neklikejte na odkaz v SMS zprávě

Na odkaz, který je uveden v textové zprávě, by uživatelé klikat neměli. Podvodníci se snaží s jeho pomocí získat osobní údaje. Ministerstvo práce a sociálních věcí připomíná pravou podobu adresy svých webových stránek, která je na adrese: www.mpsv.cz.

Tzv. kybernástrahy jsou stále častější. Útočníci to zkouší všemi možnými způsoby. Jak ukázal tzv. kybertest, který vznikl v rámci edukační Kyberkampaně České bankovní asociace, společnosti ESET a Policie ČR, rozeznat tyto nástrahy je stále velký problém. Nejsnáze rozeznáme „férovou“ aplikaci a podvodné SMSky, naopak nejvíce problémů máme s falešnými přihlašovacími stránkami a podvodnými e-maily. 


Rozeznat podvodnou SMS není problém, horší je to s podvodným e-mailem
Přečtěte si také:

Rozeznat podvodnou SMS není problém, horší je to s podvodným e-mailem

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).