Hlavní navigace

Program Antivirus se možná obnoví, týkal by se ale jen automobilového průmyslu

Sdílet

Daniel Morávek 11. 10. 2021

Automobilový průmysl žádá vládu, aby pro něj obnovila program Antivirus pro udržení zaměstnanosti, upozornil server Seznam Zprávy. Kurzarbeit, který měl Antivirus nahradit, totiž ještě není odsouhlasený Evropskou unií.

Psali jsme: Kurzarbeit alias příspěvek při částečné práci konečně schválen. Jak je nastaven? 

Vrátí se Antivirus?

Škoda Auto minulý týden oznámila, od pondělí 18. října výhledově do konce roku výrazně omezí či zcela zastaví výrobu ve všech třech svých tuzemských závodech. Důvodem jsou chybějící čipy. V reakci na to se vedení Škody Auto a zástupci dodavatelů a subdodavatelů sešli s vládou, po které požadují pro automobilový průmysl návrat programu Antivirus.

Řešili jsme nejenom příčiny problému, ale i dopady a dohodli jsme se, že v pondělí uděláme mimořádnou tripartitu, kde přijdeme s řešením problému. Variant je víc, ale jeden z požadavků je zaktivovat Antivirus. Kurzarbeit není odsouhlasený Evropskou unií, tak je řešením právě program Antivirus, řekl pro SZ Byznys vicepremiér a ministr průmyslu a obchodu a dopravy Karel Havlíček s tím, že toto je návrh automobilového průmyslu a vláda teď bude počítat a případně ho zaktivuje.

O případném návratu programu Antivirus by se mělo rozhodnout příští pondělí po jednání tripartity.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).