Hlavní navigace

Protiepidemická opatření se opět zpřísnila, o dalších se bude jednat v pátek

10. 11. 2021

Sdílet

10.11.21 /2x/ Muž, zamyšlený, rouška, covid, koronavirus Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Vláda ve středu schválila mírné zpřísnění protiepidemických opatření. Týká se vysokých škol a léčeben dlouhodobě nemocných a pobytových zařízení sociálních služeb.

Respirátory budou povinné na přednáškách

Vláda schválila, že v opatření o povinném používání ochrany dýchacích cest přestává platit výjimka z nošení respirátorů během vzdělávacích aktivit na kolektivy, kde je více než 50 dětí, žáků nebo studentů. Nové pravidlo, které bude platit od 15. listopadu, se tak dotkne především přednášek na vysokých školách.
Dále vláda od 15. listopadu rozšířila povinnost pravidelného testování zaměstnanců v léčebnách dlouhodobě nemocných a pobytových zařízeních sociálních služeb na všechna lůžková zařízení zdravotní a sociální péče. Zároveň se bude toto testování týkat i osob připravujících se u poskytovatele na výkon povolání.

Ministerstvo zdravotnictví také rozhodlo, že od 15. listopadu bude stát platit vakcíny i cizincům s dlouhodobým legálním pobytem v ČR nad 90 dnů, kteří nejsou v ČR ani v EU plátci zdravotního pojištění a dosud si vakcinaci museli kompletně hradit. Nově si budou platit jen provedení samotného výkonu.

S ohledem na nepříznivý vývoj epidemie se bude vláda zabývat dalším možným zpřísněním protiepidemických opatření v pátek. Situace s nemocí covid není dobrá. Znovu apelujeme na všechny občany, aby se očkovali. Očkování je jediné řešení, uzavřel premiér Andrej Babiš.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).