Hlavní navigace

Provoz restaurací a obchodů se opět výrazně omezí, pokud se situace zhorší

8. 9. 2021

Sdílet

8.9. /2x / výdejové okno, restaurace, take away Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Restaurace a obchody se musí začít připravovat na případná další omezení. Podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha nastupuje další vlna covidu. Výrazně přibývá nově nakažených. 

Do nemocnic jsou přitom dlouhodobě přijímáni noví pacienti z více než 90 procent neočkovaných. Potvrdil to Ladislav Dušek z Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS). 

Opatření se dotknou firem, restaurací a obchodů

Případná opatření budou podle hlavní hygieničky Pavly Svrčinové hlavně organizační a režimová. Dotknou se firem, restaurací a obchodů. Zatím hygiena počítá se třemi možnými scénáři. Ani při tom nejhorším však nedojde k úplnému zavření provozů, což už dříve potvrdil ministr zdravotnictví. 

Lidé se tak budou muset připravit na plošnou ochranu dýchacích cest a plošné vyžadování dokladu OTN, tedy očkování, testu nebo prodělané nemoci. 

Ministerstvo zdravotnictví počítá s tím, že při tom nejhorším scénáři se zavede nošení respirátorů v zaměstnání nebo obnovení testů ve firmách. S případnými opatřeními budou muset počítat restaurace a obchody. 

Restaurace pouze na rezervace, v obchodech zboží předem objednat a vyzvednout

Zatímco restaurace by musely zavést povinnou rezervaci zákazníků, u obchodů by se zavedla služba "click and collect“, tedy klikni a vyzvedni. Jak píše web ČT24.cz, v obchodech by bylo možné si tak zboží pouze vyzvednout po předchozí objednávce. Jak doplnila hlavní hygienička Pavla Svrčinová, návrh ministerstvo zdravotnictví stále ještě dopracovává. 

Rizikový scénář podle ministra zdravotnictví nastane v případě, že nemocnice budou přijímat 50 lidí s covidem denně a bude 100 nových případů na 100 tisíc obyvatel. Ministerstvo zdravotnictví také zdůrazňuje, že opatření by se řešila nejdříve na regionální úrovni, až v případě zhoršení v celé republice. 

 • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
 • 8. 9. 2021 19:47

  Mr

  Byly 4x vykopnuti NSSoudem ze soudní síně pro neplatnost masek které nechrání, a nepodali žádné důkazy o pandemii. Naposled 27.7.2021. Darebáci kteří prohráli 25 soudů a neměli žádné dokumenty. Jen samé lži. A zombie lidé jim to přes zločinecká média spolkla. Pandemie začíná na 1600-1900 nemocných na 100000. Proč nebyla v roce 2018? A toho nedosáhli. Žádná hygiena dle poslance Volného jim to nepovolila. Tak zněl výrok soudu. Lžou, lžou, lžou. Jsou trestně zodpovědní za více jak 15 tisíc životu a Primula to dnes dosvědčil. Ignorují Trestní zákonník dle paragrafu 328 trestního zákoníku, zákon o ochraně spotřebitele zákon č.634/1992 Sb. a ZÁKON O ZPRACOVÁNÍ OSOBNÍCH ÚDAJŮ (GDPR) zákon č.110/2019 Sb.. Obchodují s nimi přes úmrtí důvěřivých hloupých lidí kteří ze zvráceného chtíče udělají cokoliv aby šli proti sobě. Zneužití politici, zdravotnictví ve všech oborech, policie, sociální sítě, internet, soukromnící, státní správa, úředníci jsou manipulováni a vyhazováni neoprávněně z práce a další. Zákon č.110/2019 Sb. slouží na ochranu občana před neoprávněným zasahováním do jeho soukromého a osobního života. Tuto ochranu zaručuje také Listina základních práv a svobod. Jméno a příjmení jsou osobní údaj. Informace o zdravotním stavu patří do kategorie citlivých údajů. Ne aby s nimi obchodovali a šířili represe a násilí. Pokud jakákoliv společnost (např. obchodní řetězec) prostřednictvím svého zaměstnance nebo agenturního pracovníka vyžaduje po zákazníkovi zdravotní potvrzení jakéhokoliv druhu, aniž by měla souhlas dotyčné osoby (např. zákazníka), porušuje tím zákon a může být proti ní vedeno soudní řízení. Jejich další zákon jen okopírovali a porušili opět nařízení NSSoudu. Několik dalších informací k zamyšlení:

  Žádný zákon, ani tzv. pandemický zákon, ministerstvu zdravotnictví neumožňuje vydat jakékoliv nařízení s plošnou platností. Opatření může vyhlásit pouze krajská hygienická stanice, a to s řádným zdůvodněním a pouze s místní platností. Nejvyšší správní soud zrušil (ke konci 27.července 2021) 24 vládních nařízení nebo nařízení ministerstva zdravotnictví – buď odporují českým zákonům anebo jsou nedostatečně odůvodněná, případně obojí. Vláda i ministerstvo zdravotnictví rozhodnutí soudu trvale ignorují. To bylo zveřejněno i na Seznam.cz a dalších serverech. Nejvyšší správní soud zrušil již třikrát plošné nařízení povinného nošení roušek či respirátorů. k 4.2021 To poslední zrušil ZDE http://www.nssoud.cz/NSS-dnesnim-rozsudkem-zrusil-s-odlozenou-ucinnosti-o-3-dny-mimoradne-opatreni-Ministerstva-zdravotnictvi-regulujici-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest/art/32905. Dodržování nařízení, která jsou v rozporu se zákonem, nelze nijak vymáhat, pokud se člověk nerozhodne tato nařízení dodržovat dobrovolně. Oni toho zneužívají neinformovaností. Dodržování protizákonných nařízení nemůže vymáhat ani Policie ČR, natož podnikatel nebo zaměstnanec soukromé společnosti či agenturní pracovník. Výňatky z Listiny základních práv a svobod, která je součástí Ústavy ČR: Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá. [Nařízení, vyhlášky a opatření nejsou zákon.] Povinnosti mohou být ukládány toliko na základě zákona a v jeho mezích a jen při zachování základních práv a svobod. Každý má právo na ochranu před neoprávněným zasahováním do soukromého a rodinného života. Občané mají právo postavit se na odpor proti každému, kdo by odstraňoval demokratický řád lidských práv a základních svobod, založený Listinou, jestliže činnost ústavních orgánů a účinné použití zákonných prostředků jsou znemožněny.

  Výše uvedený text si můžete stáhnout a vytisknout zde http://www.nssoud.cz/NSS-dnesnim-rozsudkem-zrusil-s-odlozenou-ucinnosti-o-3-dny-mimoradne-opatreni-Ministerstva-zdravotnictvi-regulujici-noseni-ochrannych-prostredku-dychacich-cest/art/32905 V některých obchodech a službách už pochopili. Ve zdravotnictví zneužíváno.

  Jak Česká pošta tak Globus (a i ostatní) museli dát za pravdu lidem, že nemají oprávnění ani povinnost kontrolovat zákazníky a vyžadovat po nich nošení roušek či respirátorů.

  8. 9. 2021 19:54 upraveno moderátorem, důvod: nepovolený odkaz
 • 9. 9. 2021 5:41

  Vahal

  No, tak hlavně, že tu hodinu ťukáte, ale dozvěděli jsme se co? Že jste důležitý jak zadel a nemůžete si kvůli tomu dát ani kus hadru přes papulu. Vždyť vy přece máte právo kýchat na plnou hubu, ale ne jenom napůl.
  Je smutné, jak se o ty svoje práva pořád nejvíc perou ti, co si je zaslouží nejmíň. Výraz nepřizpůsobiví občané dostává ve světle pandemie úplně nový význam.

 • 9. 9. 2021 6:57

  Jiří Makoň Ing

  Ještě že máme mezi sebou tolik samorostlých právníků ,kdy jeden z nich , že jsem hloupé zombie , když jsem se nechal očkovat a že jsem tím porušil nějaký papír o právech a svobodě. Jen nevím, kde je o tom psáno v zákoně o ochraně spotřebitele.

 • 9. 9. 2021 17:37

  Jaroslav Kral

  Situace se zlepší , až se celá ta sebranka covidistická historicky znemožní.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).