Hlavní navigace

Původní daňové informační schránky brzy skončí, jak si aktivovat novou?

22. 12. 2021

Sdílet

11.11.22 3x/ muž, šok, počítač, zděšení, překvapení Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Se spuštěním portálu MOJE daně došlo k vytvoření modernizovaných daňových informačních schránek PLUS (DIS+). Ruku v ruce s tím však bylo stanoveno, že skončí původní daňové informační schránky, a to 28. února 2022.

DIS+ nabízí předvyplněné formuláře

Od letoška mohou poplatníci využívat nový portál MOJE daně, jehož cílem bylo zjednodušit a zrychlit elektronickou komunikaci s finančními úřady. Spolu s tím byla vytvořena i modernizovaná daňová informační schránka PLUS (DIS+), která umožňuje předvyplnění vybraných údajů do EPO formuláře, odesílání podání přímo bez nutnosti dalšího podepisování, nastavení oprávnění přístupu do schránky dalším uživatelům a mnoho dalších užitečných funkcí.

Původní DIS skončí na konci února

Zároveň ovšem bylo stanoveno, že uživatelé původních daňových informačních schránek mají od spuštění portálu přesně rok na to, aby se přihlásili do nové daňové informační schránky PLUS. Dle novely daňového řádu totiž dojde 28. 2. 2022 ke zrušení všech původních daňových informačních schránek (DIS). Po tomto datu nebudou původní schránky dostupné a uživatelé se k nim už nebudou moci přihlásit. Pro plné využití elektronických služeb proto Finanční správa doporučuje, si do této doby zřídit modernizovanou daňovou informační schránku PLUS (DIS+), upozorňuje finanční správa a dodává, že se zrušením původních daňových informačních schránek (DIS) dojde 28. 2. 2022 i ke zrušení přístupu do původního daňového portálu.

Jak si zřídit DIS+ 

Pro přihlášení je možné využít služby Identita občana (původní eIdentita.cz), která umožňuje přihlášení pomocí mobilního klíče eGovernmentu, eObčanky, NIA, I. CA, moje ID, bankovní identity apod. Dále je možné se přihlásit pomocí přihlašovacích údajů do datové schránky, popř. pomocí přístupových údajů vydávaných FS.

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).