Hlavní navigace

Restauratéři, kadeřnice a spol. musí nově kontrolovat zákazníky čTečkou

3. 1. 2022

Sdílet

4.1.22 /1x/ Restaurace, mobil, muž Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Od pondělí 3. ledna musí podnikatelé, v rámci jejichž činnosti je stanovena povinnost kontrolovat u zákazníků certifikáty o očkování nebo o prodělání covidu, dělat kontroly skrze mobilní aplikaci ministerstva zdravotnictví čTečku.

Věděli jste o novém nařízení?

Nově se musí používat čTečka

Vláda na svém posledním zasedání v loňském roce odsouhlasila několik změn v protiepidemických opatření. Už od 30. prosince se pro hudební a taneční kluby a diskotéky zrušilo pravidlo o povinném usazení a odstupu zákazníků a pravidlo, že není možné do provozovny pustit více osob, než kolik je uvnitř míst k sezení. 

U provozoven stravovacích služeb, hudebních, tanečních, herních a podobných společenských klubů a diskoték, heren a kasin se rovněž zrušila povinnost provozovatele aktivně bránit ve vnějších a vnitřních prostorech provozovny shromažďování osob ve vzájemné vzdálenosti menší než 1,5 metru. Od pondělí 3. ledna nemusí aktivně bránit shromažďování ani další provozovny a služby, například tržnice, bazény či lanovky. 

Od 3. ledna je ovšem zároveň zavedena nová povinnost, a to všude tam, kde je u zákazníků a klientů vyžadováno prokazování se certifikáty o očkování nebo o prodělané nemoci. Restauratéři, kadeřnice, sportoviště a další musí nově kontrolovat platnost certifikátů prostřednictvím čTečky, mobilní aplikace ministerstva zdravotnictví.

Psali jsme: Hospody musí kontrolovat OTN. Budete překvapeni, kdo další to má za povinnost 

Přesné nařízení vlády

(…) nařizuje provozovateli u zákazníka, který musí splňovat podmínky podle bodu I/15, před zahájením poskytování služby splnění těchto podmínek kontrolovat prostřednictvím mobilní aplikace Ministerstva zdravotnictví „čTečka“ a zákazníkovi se nařizuje mu splnění podmínek podle bodu I/15 prokázat; v případě, že zákazník splnění podmínek podle bodu I/15 neprokáže, zakazuje se provozovateli takovému zákazníkovi službu poskytnout (…)

Celé nařízení ministerstva zdravotnictví ke stažení na tomto odkazu

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).