Hlavní navigace

Seznamte se online s horkými novinkami roku 2023 ze mzdové účtárny

23. 1. 2023

Sdílet

23.1. 23 /2x / 2023, trendy, novinky Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Aplikace legislativních novinek v praxi. Na našem pátečním online školení se podíváme na aktuální změny ve mzdové účtárně a v pracovněprávní oblasti. 

Naše první letošní školení, které nese název Mzdové účetnictví – legislativní novinky roku 2023, proběhne pod taktovkou zkušené lektorky Dagmar Kučerové. Na webu najdete všechny potřebné informace včetně přihlášky

Okruhy online školení 

  • Sociální pojištění – podrobně o slevách na pojistném od února 2023, povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance, oznamování záměrů uplatnit slevu, portál pro zaměstnavatele, úprava formulářů atd., parametrické změny v sociálním pojištění, redukční hranice pro nemocenské a náhradu mzdy, zaměstnání malého rozsahu, informace k výchovnému a dalším připravovaným změnám v oblasti důchodů a povinností pro zaměstnavatele – snížený důchodový věk pro vybrané profese, změny v archivaci a další. 
  • Zdravotní pojištění – minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů. 
  • Ostatní parametrické změny – minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2022. 
  • Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2023 – změny v nezabavitelných částkách, další zastavování exekucí od roku 2023 atd. 
  • Změny zákona o daních z příjmů – slevy na dani a nezdanitelné části základu daně, připomenutí změn z roku 2022 s dopadem na roční zúčtování příjmů a změny od roku 2023. 
  • Zákoník práce a další připravované změny – antibyrokratický balíček, úprava home office, dohod konaných mimo pracovní poměr a další změny v souvislosti se směrnicí EU. 
  • Připravovaná změna vyhlášky o pracovnělékařských službách od 1. ledna 2023 – zrušení vstupních a periodických prohlídek u nerizikových prací, úprava obsahu pracovnělékařských služeb, dohledu, náležitostí posudku, poradenství, změny v příloze k vyhlášce a další. 
  • Další legislativní změny a novinky k datu konání školení. 

Školení proběhne online (prostřednictvím aplikace ZOOM) v pátek 27. ledna 2023. Pro přihlášení stačí vyplnit online přihlášku. Cena školení činí 1990 Kč bez DPH.

Toto je P. R. sdělení

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).