Hlavní navigace

Seznamte se online s horkými novinkami roku 2023 ze mzdové účtárny

23. 1. 2023

Sdílet

23.1. 23 /2x / 2023, trendy, novinky Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Aplikace legislativních novinek v praxi. Na našem pátečním online školení se podíváme na aktuální změny ve mzdové účtárně a v pracovněprávní oblasti. 

Naše první letošní školení, které nese název Mzdové účetnictví – legislativní novinky roku 2023, proběhne pod taktovkou zkušené lektorky Dagmar Kučerové. Na webu najdete všechny potřebné informace včetně přihlášky

Okruhy online školení 

  • Sociální pojištění – podrobně o slevách na pojistném od února 2023, povinnosti zaměstnavatele a zaměstnance, oznamování záměrů uplatnit slevu, portál pro zaměstnavatele, úprava formulářů atd., parametrické změny v sociálním pojištění, redukční hranice pro nemocenské a náhradu mzdy, zaměstnání malého rozsahu, informace k výchovnému a dalším připravovaným změnám v oblasti důchodů a povinností pro zaměstnavatele – snížený důchodový věk pro vybrané profese, změny v archivaci a další. 
  • Zdravotní pojištění – minimální vyměřovací základ, vyměřovací základ osob, za které platí pojistné i stát, osoby bez zdanitelných příjmů. 
  • Ostatní parametrické změny – minimální a nejnižší úrovně mzdy zaručené a dopad do dalších zákonů, zahraniční a tuzemské stravné, průměrná mzda za 1. až 3 čtvrtletí roku 2022. 
  • Souhrn novinek v exekučních srážkách ze mzdy od roku 2023 – změny v nezabavitelných částkách, další zastavování exekucí od roku 2023 atd. 
  • Změny zákona o daních z příjmů – slevy na dani a nezdanitelné části základu daně, připomenutí změn z roku 2022 s dopadem na roční zúčtování příjmů a změny od roku 2023. 
  • Zákoník práce a další připravované změny – antibyrokratický balíček, úprava home office, dohod konaných mimo pracovní poměr a další změny v souvislosti se směrnicí EU. 
  • Připravovaná změna vyhlášky o pracovnělékařských službách od 1. ledna 2023 – zrušení vstupních a periodických prohlídek u nerizikových prací, úprava obsahu pracovnělékařských služeb, dohledu, náležitostí posudku, poradenství, změny v příloze k vyhlášce a další. 
  • Další legislativní změny a novinky k datu konání školení. 

Školení proběhne online (prostřednictvím aplikace ZOOM) v pátek 27. ledna 2023. Pro přihlášení stačí vyplnit online přihlášku. Cena školení činí 1990 Kč bez DPH.

Toto je P. R. sdělení

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).