Hlavní navigace

Skupina studentů založila dobročinný projekt Podpořit.cz. Ten mění online nákupy na dobré skutky

Sdílet

Jana Knížková 11. 11. 2021

Lidé pomáhají lidem. Takový je podtitulek projektu Podpořit.cz. Přes jednoduchou platformu mohou lidé finančně přispívat těm, kteří to potřebují, a zároveň tím neutratí ani korunu navíc. 

Zapojila se už více jak tisícovka e-shopů

Do projektu se zapojila více jak tisícovka e-shopů, kde lidé utrácejí. Ty pak z jednotlivých nákupů pošlou určité procento. Tím, že se e-shopy do tohoto projektu zapojí, nejenže dělají dobrou věc, ale má to i vedlejší a neméně důležitý efekt pro jejich působení. Zvýší tak povědomí o sobě samých, zvednou se jim čísla návštěvnosti a zvýší se tak počet objednávek.

Vybrané peníze poté míří lidem, kteří je potřebují. Například do rodin s dětmi s různými postiženími, které mají specifické potřeby. V minulém roce projekt Podpořit spolupracoval se zařízeními, jako jsou například Domovinka v Plzni Diakonie ČCE, Chráněné bydlení Ovečka atd. 

Kdo za projektem Podpořit.cz stojí, jaké příběhy a lidské osudy jsou penězi podporovány a kam projekt dál směřuje a co chystá? Odpovědi na tyto otázky a mnohé další naleznete v podcastu serveru Podnikatel.cz s Kristy Můčkovou a Ondrou Machačem.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).