Hlavní navigace

Smutná realita. Před rokem stál benzin přes 30 korun a nafta byla ještě levnější

26. 5. 2022

Sdílet

22.2.24 4krát/žena, auto, řidič, zlost, zoufalství Autor: Depositphotos, podle licence: Rights Managed

Na levnější pohonné hmoty mohou řidiči zapomenout. Benzin i nafta jsou opět dražší. Marketingový vládní rozcestník Deštník proti drahým pohonným hmotám tak úplně sklapl. 

Už za pár dnů, konkrétně od 1. června do 30. září, má přitom začít platit nové zákonné snížení spotřební daně, které by mělo snížit daň o 1,50 korunu na litr. Ceny pohonných hmot za v posledních týdnech ale rostou tak vysokým tempem, že vládní opatření se zcela mine účinkem. 

Aktuálně se benzin prodává v průměru za 46,21 korun za litr. Cena nafty je v průměru za 46,19 korun za litr. Jen benzin zdražil za pouhý týden o další necelou korunu, přitom o korunu rostla cena i v předchozím týdnu. Vyplývá to z údajů CCS

Smutnou realitou je, že právě před rokem se benzin prodával zhruba za 32 korun za litr a nafta za 30 korun za litr. Drahá nafta aktuálně dělá vrásky na čele především podnikatelům v automobilové dopravě. Těm míří pomoc v podobě zrušení silniční daně pro vozidla do 12 tun, dále ve formě zrušení zálohy k silniční daně a odložení platby DPH do konce října 2022.

Co si myslíte o stálém zdražování pohonných hmot?

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor aktuality

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).