Hlavní navigace

Stankáři dostanou kompenzace až ve výši 330 tisíc korun

8. 2. 2022

Sdílet

9.2.22 /2x/ Praha, vánoční trhy, Vánoce, Staromák Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Ministerstvo průmyslu a obchodu (MPO) představilo obrysy kompenzačních programů pro podnikatele. Celkem by na kompenzace mělo dosáhnout až 11 tisíc podnikatelů.

Podmínkou bude 50 % pokles tržeb

Definitivní podobu kompenzačních programů by vláda měla schválit ve středu 9. února, MPO však už minulý týden zveřejnilo některé chystané parametry a podmínky. Požádat o kompenzace bude moci až 11 tisíc subjektů. Podmínkou bude pokles tržeb v druhém pololetí loňského roku oproti stejnému období v roce 2019, a to o 50 procent, maximální výše podpory na jeden subjekt se bude pohybovat mezi 500 tisíci korun a 1,5 mil. Kč v závislosti na odvětví, komentoval ministr průmyslu a obchodu Jozef Síkela.

Cílem programů je pomoci těm sektorům, které v druhé polovině minulého roku čelily protiepidemickým restrikcím a byly nejvíce zasaženy poklesem tržeb. Vláda chce podporu zaměřit primárně na drobné podnikatele. Kompenzace by měly směřovat restauracím, hudebním klubům, cateringovým společnostem, cestovním agenturám a organizátorům kulturních a sportovních akcí.

Stánkaři dostanou až 330 tisíc

Speciální program by se měl zaměřit na adventní trhovce a organizátory adventních trhů. Výše kompenzací pro stánkaře se bude odvíjet od počtu jejich stánků a dnů, kdy měl trvat adventní trh. Kdo měl jeden stánek, tak za jeden den, kdy měl zavřeno, bude mít nárok na 5 tisíc korun. Ten, kdo měl dva stánky, bude mít nárok na 8 tisíc/den a stánkaři se 3 a více stánky budou moci dostat 11 tisíc korun/den. Maximální podpora pro jednoho stánkaře za 30 dní tedy bude 330 tisíc korun.

Programy by měly být vypsány koncem února, kdy MPO také začne přijímat žádosti. Prostředky by se měly začít vyplácet v polovině března. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).