Hlavní navigace

Stát opět bude přispívat na náhrady mezd, vrací se program Antivirus B

Sdílet

Daniel Morávek 29. 11. 2021

Vláda dnes rozhodla o prodloužení programu Antivirus A, kterým přispívá na náhrady mzdy zaměstnanců v karanténě či izolaci, a o opětovném spuštění Antiviru B. Tento program kompenzuje náhrady mezd zaměstnanců z důvodu poklesu odbytu podnikatele a původně byl ukončen 31. května letošního roku.

Psali jsme: Antivirus využilo 75 tisíc firem, stát pomohl vyplatit 4,5 milionu náhrad mezd 

Vrací se Antivirus B

Program Antivirus A by měl běžet minimálně do konce února příštího roku, dnes o tom rozhodla vláda. Program umožňuje zaměstnavatelům pokrýt státním příspěvkem 80 procent mzdových nákladů na zaměstnance (až do výše 39 000 Kč měsíčně), který byl poslán do karantény nebo do izolace.

Vláda rovněž rozhodla o znovuobnovení programu Antivirus B, který kompenzuje zaměstnavatelům náklady na zaměstnance, kteří se v důsledku dopadů pandemie ocitli v režimu překážky v práci na straně zaměstnavatele. U těchto zaměstnanců bude stát zaměstnavateli proplácet 60 procent výše náhrady mzdy zaměstnanci včetně povinného pojistného, a to až do výše 29 000 Kč měsíčně. Nově stanovené druhé období uznatelnosti výdajů bude trvat od 1. listopadu 2021 do 28. února 2022.

Celý program Antivirus pak byl rozhodnutím vlády prodloužen do 30. června 2022, což umožní až do tohoto termínu jednotlivé programy Antiviru v případě potřeby dále prodlužovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).