Hlavní navigace

Uhradili jste zálohu na silniční daň? Nemuseli jste. Chtějte peníze zpátky

21. 7. 2022

Sdílet

21.7.22 4krát/muž, zamyšlení, tápat, dotaz, pochybnost Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

S účinností od 1. ledna 2022 byla novelou zákona k dani silniční zrušena povinnost hradit zálohy na silniční daň. Jak postupovat, pokud jste ji přeci jen uhradili a chcete peníze zpátky? 

Jeden z dalších termínů pro uhrazení zálohy na daň silniční je (za normálních okolností) 15. července. Od letošního roku je však situace jiná, a poroto měli poplatníci tento termín ignorovat

Mnozí však hradí podobné zálohy trvalým příkazem a možná tak nestačili rychle zareagovat a trvalý příkaz k uhrazení zálohy zrušit. Peníze dostanou od finanční správy zpět, musí však podat žádost. 

Pokud poplatník tuto zálohu dobrovolně zaplatil, či dokonce zaplatí částku odpovídající dani, může u svého finančního úřadu požádat standardním způsobem o vrácení přeplatku nebo o jeho použití na úhradu jiné daně. Případně může dle svého uvážení tuto částku ponechat na svém účtu jako platbu na případnou daňovou povinnost daně silniční (pro auta nad 12 tun), která vznikne až dne 31. ledna 2023, uvedla už dříve serveru Podnikatel.cz Nikola Morava z tiskového oddělení ministerstva financí. 


Finanční správa vydala informaci k placení záloh na silniční daň
Přečtěte si také:

Finanční správa vydala informaci k placení záloh na silniční daň

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.

Byl pro vás článek přínosný?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).