Hlavní navigace

Zbývá už jen pár dnů na podání přehledů. Máme je ke stažení od všech pojišťoven i ČSSZ

28. 4. 2022

Sdílet

14.2.23 4x/Čas, hodiny, budík, žena, podnikatelka, úsměv Autor: Depositphotos.com, podle licence: Rights Managed

Blíží se termín pro podání přehledů o příjmech a výdajích. OSVČ, které podaly daňové přiznání do pátku 1. dubna 2022, tak musí učinit do pondělí 2. května. Přehled musí odevzdat jak České správě sociálního zabezpečení, tak zdravotní pojišťovně. 

Platí totiž, že přehled o příjmech a výdajích je OSVČ povinna (s výjimkou OSVČ, která byla poplatníkem v paušálním režimu a jejíž daň z příjmů za dané zdaňovací období je rovna paušální dani) předložit nejpozději do jednoho měsíce ode dne uplynutí lhůty pro podání daňového přiznání k dani z příjmů fyzických osob, ve kterém je OSVČ povinna podat daňové přiznání. Lhůta pro podání daňového přiznání se stanovuje dle dne podání, způsobu podání a dle toho kdo, podání učinil.

Přehledy všech zdravotních pojišťoven

Nabízíme tiskopisy všech zdravotních pojišťoven na jednom místě. Stačí jen, aby si OSVČ vybrala, pod kterou pojišťovnu spadá, a formulář si jednoduše stáhla. Téměř všechny pojišťovny nabízí tiskopisy jak v klasické papírové podobě, tak v podobě interaktivní. 

Všeobecná zdravotní pojišťovna ČR

Česká průmyslová zdravotní pojišťovna

Oborová zdravotní pojišťovna zaměstnanců 

Revírní bratrská pokladna, zdravotní pojišťovna

Vojenská zdravotní pojišťovna ČR 

Zaměstnanecká pojišťovna Škoda

Zdravotní pojišťovna ministerstva vnitra ČR 

Přehled pro ČSSZ

Zapomenout podat přehled může vyjít draho

Pokud se OSVČ s podáním přehledů opozdí nebo zapomene úplně, hrozí vysoká sankce. Dle zákona může být uložena pokuta až do výše 50 000 Kč. Česká správa sociálního zabezpečení i zdravotní pojišťovna však před uložením sankce poplatníka na nesplnění povinnosti podat přehled upozorní. 

  • Aktualita je stará, nové názory již nelze přidávat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).