Hlavní navigace

Názory k článku 10 vět, které si odpusťte, když dáváte padáka (2. díl)

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 22. 2. 2012 17:15

  Jan M. Holík

  Podle mého názoru je 10 rad jak vyhodit zaměstnance úplně zbytečných. Lepší je dávat rady, aby k propouštění docházet nemuselo.

  Jenom málo zaměstnanců je skutečně vhodných na propuštění. Téměř každý člověk, dostane-li se mu vhodného vedení, je schopný podávat skvělé výkony! A pokud podávají všichni skvělé výkony, nemůže se nikdy stát, aby firma neměla na zaplacení zaměstnanců a musela propouštět.

  Vedoucí pracovníci, musí zaměstnance VÉST! Tím nemám na mysli "dělat drába s bičem". Opravdové vedení ukazuje cestu, ukazuje, že to jde a pozitivně motivuje své okolí. Souvisí s tím i finanční stránka, kdy jakýkoliv aktivita navíc, která generuje peníze zaměstnavateli, musí zároveň i naplňovat peněženku zaměstnance.

  Pokud zaměstnanec dře jako kůň a není za to odměněn, není ani pochválen, není ani povýšen, pak taková firma má velmi vážný problém a hrozí ji zánik.

  Soustředit se na "lepší propouštění" je cesta do pekel. Lepší je se soustředit na to, aby k propouštění nedošlo!

  Některé firmy propouští jen kvůli zvýšení své tržní hodnoty, aby se pochlubili vyšší hodnotou akcií a ta opravdu vzroste a majitelé vydělají více peněz.

  Jenže jenom krátkodobě! Takové jednání je nezodpovědné a daná firma si, jak já říkám "vykrádá budoucnost". Propuštění lidé totiž budou chybět, zvýší se stres a zátěž u stávajících lidí, spokojenost zaměstnanců klesne na nulu a to se projeví i na výdělcích společnosti.

  Navíc hrozí i reálné riziko, že zkušené a propuštěné pracovníky nabere konkurence nebo konkurenci sami vytvoří. Což je i případ bývalého operátora EuroTel - hodně jeho zaměstnanců obsadilo posty u jeho konkurentů a pěkně mu zatápí do dneška.

 • 28. 2. 2012 22:23

  Miloš Student Votruba (neregistrovaný)

  Již jsem se do této situace jako propouštěný dostal. Ve skutečnost nemám problém s tím, že mě někdo propouští, ale právě to, že nepodá jasné vysvětlení proč mi neuvěřitelně vadila. Druhá věc, která mě vadila bylo to, že jak jsem zjistil bylo propouštění plánováno 3 měsíce předem, a přišlo z čistajasna tu dobu jsem se mohl připravit ihned měnit práci. Rozhodně si myslím, že je lepší prostě říct bohužel firma nejed tak jak má, přichází restrukturalizace, tady máte 2 měsíční odstupné a konec.

 • 17. 12. 2018 9:36

  TakyNeregistrovaný (neregistrovaný)

  Anebo nabízet pozitivní reference, od společnosti, která mne vyhodila...
  Prostě sliby chyby. Tohle určitě ani nezkoušejte.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).