Hlavní navigace

3 skvělé cloudové aplikace, které se hodí pro váš byznys. Inspirujte se

15. 11. 2012
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

 Autor: www.sxc.hu
Zřízením cloudové služby to nekončí. Aplikace, které využívají výhod propojení na cloud computing, rostou jako houby po dešti. Tady je náš výběr.

Využijte svůj cloud na maximum. Váš disk v oblaku nemusí sloužit pouze pro zálohování dat. Na cloud je možné také umístit dokumenty, které můžete jednoduše sdílet se svými kolegy, vytvořit si na něm webové stránky či online formulář pro zákazníky. A pokud máte cloudových úložišť více, abyste ušetřili, můžete je spojit a ovládat je pohodlně z jediného místa. Inspirujte se 3 aplikacemi, které rozšíří možnosti cloudu.

Čtěte speciál: Cloud Computing, napsal ho bývalý vývojář Googlu

Otixo

Chtěli jste ušetřit, a tak jste místo nákupu dalšího prostoru úložiště na svém oblíbeném cloudu využili nabídky dalšího cloudu. Jenže správa dokumentů či souborů na více cloudech znamená ztrátu času. Řešení nabízí online služba Otixo.com. Ta dokáže spojit všechna cloudová úložiště do jediného. Navíc nabízí i intuitivní správu všech dokumentů na jednotlivých cloudech.

Se službou jde propojit například Dropbox, Google Drive, Box, Skydrive či SugarSync. Správu lze nastavit i pro online úložiště fotek Picasu. Propojit lze i iCloud od společnosti Apple, kdy své dokumenty na iOS zařízení můžete pomocí vzdálené správy souborů uložených na webovém serveru WebDav automaticky nahrát do svého Otixo účtu, abyste je mohli dále spravovat či sdílet.

Sdílení například dokumentů má oproti standardům cloudových služeb jednu výhodu, nabízí tzv. expiraci sdíleného linku, který odkazuje přímo na příslušný dokument. Zatímco u Google Drive či Dropbox musíte sdílený link odstranit v případě, že již nechcete, aby měl k dokumentu někdo jiný přístup, Otixo například po nastavené expiraci 30 dnů odstraní příslušný link sám. Otixo kromě expirace jde ještě dál. Jednotlivé dokumenty v příslušném cloudu může také zaheslovat, respektive přístup k nim. To společně s expirací linku může váš strach při sdílení například důležitých dokumentů se zaměstnanci úplně potlačit.

Otixo je v základní verzi zdarma. Pro osobní účely, i pro freelancery, nabízí 2 GB měsíčně odeslaných či přijatých dat skrze Otixo. Neomezené využívání, především pak pro byznys, je za poplatek. 


Autor: Otixo.com

JotForm

Další služba, která dokáže využít potenciál cloudu. JotForm je primárně WYSIWYG online nástroj pro tvorbu formulářů. V překladu to znamená, že nepotřebujete vědět nic o programování formulářů, které si chcete umístit na váš web, stačí si ho jen navrhnout, jak zrovna potřebujete a pak si vygenerovat příslušný kód pro vložení na stránky.

Při spojení s cloudem, v tomto případě s Dropboxem, jde JotForm ještě dál. Nabízí možnost vytvořit si formulář, pomocí kterého mohou návštěvníci vašeho webu nahrát přímo do vašeho Dropboxu jakýkoli soubor. Taková služba se hodí v okamžiku, kdy chcete, aby zaměstnanci zasílali například report o vývoji obchodu. Jakýkoli soubor můžou nahrát skrze chytrý formulář. Ten vytvoříte během minuty, respektive JotForm nabízí v primárním nastavení vytvoření takového formuláře automaticky ihned potom, co si svůj Dropbox s JotForm propojíte. Takový formulář můžete navíc umístit kromě webu i na sociální sítě.

JotForm navíc nabízí i přijímat online platby. Jednoduše lze do online formulářů integrovat například PayPal či vyzvat uživatele k úhradě objednávky. To se hodí, pokud chcete přes web prodávat výrobky či služby a nechcete si pro to zřizovat samostatný eshopový systém.

Nevýhodou je, že služba zatím není lokalizována do češtiny. To souvisí i s návody, které s vyplněním formuláře na webu souvisejí. JotForm si ale své nové uživatele hýčká. Po registraci vás ihned druhý den kontaktuje podpora, zdali nepotřebujete s něčím pomoci. Pokud uživatel zvolí premium či profesionální verzi služby, bude se podpora určitě nepochybně snažit vám vyjít vstříc i v příslušné lokalizaci.

Základní verze JotForm je zdarma, má ale svá omezení. Pro běžného uživatele je však tato verze dostačující. 


Autor: JotForm.com

Scriptogr.am

Chcete si vytvořit jednoduchou webovou prezentaci či blog a nechcete utrácet zbytečně za hosting? Nahrajte si celý svůj web na Dropbox. Vaše stránky budete mít pod plnou kontrolou. Pomůže k tomu webblogovací služba Scriptogr.am.

Ta umožňuje svým uživatelům si během chvilky vytvořit vlastní webové stránky, aniž by se uživatel musel trápit s programováním. Jednotlivé stránky webu jsou pak uloženy přímo ve vašem Dropboxu, ke kterému musíte při registraci do služby dát přístup. Ten se samozřejmě vztahuje pouze na složku Apps/Scriptogram, která se v Dropboxu automaticky vytvoří. Do žádné z jiných složek služba přístup nemá.

Pro vytvoření webu můžete využít již předpřipravených šablon. Není však problém si upravit web úplně podle svých vlastních představ. K dispozici je HTML editor a i dokonce editor kaskádových stylů CSS.

Scriptogr.am navíc umí celý web umístit přímo na vaši doménu. Stačí u svého doménového správce přenastavit tzv. A-record na IP adresu: 50.116.1.192 nebo vytvořit si tzv. CNAME a nasměrovat ho na adresu: striptogr.am

Služba jde navíc ještě dál v tom ohledu, že dokáže automaticky vytvořit z webu i mobilní verzi, jak pro mobilní přístroje tak i pro tablety, samozřejmě při využití archivních témat. Propojení pro automatické publikování nových příspěvků na nejpopulárnější sociální sítě je pak samozřejmostí.

Scriptogr.am je k dispozici zdarma. 


Autor: Scriptogr.am

Necloudová srandička na konec

Unavují vás dlouhé pracovní porady a chcete jasně svému šéfovi naznačit, že čas vymezený pro poradu právě skončil? Otevřete na svém notebooku stránku: http://ticktocktimer.com/, zadejte čas své pracovní porady, zapněte reproduktory u svého notebooku a stiskněte Start. Po odpočítání vámi nastaveného času se ozve hlasitý gong, který se opakuje do té doby, dokud ho nevypnete. Porady už nebudou ani o minutu delší (alespoň dokud bude mít šéf pro hlasitý gong pochopení).

Autor článku

Šéfredaktor Podnikatel.cz a BusinessCenter. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).