Hlavní navigace

5 aplikací pro podnikatele, které pomohou přežít rok 2014

16. 1. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.any.do
Stáhněte si námi doporučované aplikace, které se hodí podnikatelům v roce 2014. Tentokrát jsme vybrali aplikace i pro android. Tady je jejich seznam.

Někteří lidé si dávají do nového roku předsevzetí. Pokud jste si dali takové, že letošní rok budete pracovat efektivněji, máme pro vás pár tipů na několik chytrých aplikací. Všechny jsou dostupné pro Android, dále pro telefony iPhone a některé vybrané aplikace najdete i na telefonech s Windows Mobile.

1. Expensify 

Android, iOS – ZDARMA

Sledovat náklady během podnikání nemusí být otravné, pokud si práci zjednodušíte využíváním technologických možností dnešní doby. Expensify jednoduše sbírá údaje o vaší útratě a umožňuje vytvářet přehledy o nákladech. Jednotlivé položky lze zadávat přímo, fotit účtenky nebo sledovat vybrané bankovní účty pomocí importu výpisu nebo propojení s interními systémy. Forbes o této aplikaci napsal, že je to „mobilní aplikace, která vám pomáhá řídit firmu“. 

Tuto aplikaci je možné skvěle používat i pro vedení osobních financí, takže člověk má přehled, kolik a kde utrácí. Rozhodně doporučuji zkusit, nebudete sami věřit, co se dozvíte za zajímavosti.


2. Google Keep 

Android – ZDARMA

Také občas potřebujete připomenout někdy nějakou informaci, jakmile se dostanete na určité místo v určitý čas? Ve standardních to-do aplikacích propojení na lokalitu chybí, a proto aplikace Google Keep představuje skvělý doplněk každého podnikatele. Jednoduše si zapíšete poznámku (nebo ji nadiktujete), můžete přidat přílohu nebo fotku a nastavíte, zda se má připomenout v určitý čas, nebo jakmile se objevíte v určité lokalitě. Kdyby tuto funkci měla i aplikace Evernote, stala by se z ní nejlepší aplikace na světě. Takto je Google Keep skvělou volbou.


3. Swype+Dragon klávesnice

Android, iOS – 3.99 EUR (30 demo zdarma)

Jak se vám píší dlouhé zprávy na dotykových telefonech? Chcete-li si psaní skutečně zpříjemnit a značně zrychlit, kombinace chytré klávesnice Swype s rozpoznáváním mluveného slova od Dragon je, i dle testů zahraničních serverů, jedničkou mezi alternativními klávesnicemi. Aplikace se učí nová slova a při používání tahů namísto klikání na jednotlivá písmena lze psaní zrychlit až o 60 %. A pokud třeba řídíte, není nic jednoduššího, než zprávu či email namluvit a Dragon se postará o rozpoznání mluveného slova a přepis do textu. Dragon i Swype podporují češtinu a pokud používáte více zařízení, synchronizuje se slovník mezi nimi, takže nemusíte každé zařízení učit třeba příjmení vašich kolegů či vaše emaily apod. Navíc psaní tahy je skutečně rychlejší než klepání na jednotlivá písmenka klávesnice. Nevěříte? Zkuste si Swype+Dragon sami. Trial verze je zdarma, tak této klávesnici určitě dejte šanci.


4. Zinio

Android, iOS, Windows, PC, Mac – ZDARMA

Nejen prací živ je člověk, někdy je potřeba se i trochu vzdělávat a relaxovat. Aplikace Zinio je obdobou Kiosku či iBooks a umožňuje odebírat digitální verze časopisů z celého světa. Přehled více než 1000 titulů rozdělených do kategorií najdete na webu Zinio – http://bit.ly/zinio-com


5. Evernote 

Android, iOS, Windows Mobile, PC, iOS – ZDARMA

Zřejmě nejlepší poznámková aplikace na světě. Mnoho funkcí, přehledný design a silné propojení z dalšími zařízeními dělá z Evernote skvělého asistenta pro každého podnikatele. Zaznamenávejte si text, fotky, obrázky a zvukové soubory kdekoliv jste a jakmile poznámku uložíte, okamžitě je dostupná i na vašem počítači či dalších mobilních zařízeních, třeba počítači vaší asistentky.


Autor článku

Pavel Kotyza je zkušený marketér, držitel ocenění Internet Effectiveness Award 2012.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).