Hlavní navigace

Názory k článku 5 věcí, které nevíte o #EET a které byste měli vědět

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 13. 9. 2016 7:13

  Z (neregistrovaný)

  Stále mi není jasné (i když řemeslných činností se to bude týkat později), jaký typ provozovny uvedou ti podnikatelé, kteří nemají žádnou provozovnu a v podnikání mají uvedeno jen místo bydliště. A takových je poměrně hodně. V příslušných kolonkách se na tuto skutečnost vůbec nepamatuje. Přeji pěkný den.

 • 13. 9. 2016 9:56

  Luk (neregistrovaný)

  Ten zákon je napsán špatně. Provozovnu nedefinuje (jen k definici přihazuje "internetové stránky, na kterých jsou nabízeny zboží nebo služby" - což nejsou zdaleka jen e-shopy) a definice z živnostenského zákona je tu zjevně nepoužitelná (protože může dojít k pověření podle § 9).

  Na druhou stranu se povinnosti ohledně provozoven týkají jen oznamovací povinnosti (což ale samozřejmě znamená, že za porušení je pokuta), ne samotné evidence tržeb.

  Ale teď pozor - v popisu rozhraní EET je označení provozovny povinnou položkou a je to identifikátor přidělený na portálu EET. Čili kdo nebude mít identifikátor přidělen, nic nepošle. Ještě bude legrace :-)

  Útěchou poplatníkovi může být, že pořadové číslo účtenky může být tvořeno poměrně širokou škálou znaků, takže do něj lze například zakódovat, co si poplatník o EET myslí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).