Hlavní navigace

6. ročník soutěže Zlatá koruna má své vítěze!

5. 6. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V Top hotelu Praha byly dnes vyhlášeny výsledky prestižní soutěže o nejlepší finanční produkt roku. Záštitu nad letošním ročníkem převzal ministr financí Miroslav Kalousek. Do letošního ročníku soutěže se přihlásilo celkem 63 finančních společností a zastupoval je v celku velmi slušný počet 182 produktů. V rámci OVB Zlatá koruna 2008 byly uděleny tři hlavní ceny a byla předána ocenění nejlepším produktům v 15 kategoriích.

Mezi tři hlavní kategorie patří:

  • Novinka roku
  • Cena veřejnosti
  • Cena podnikatelů

Projekt Zlatá koruna již po šest let věrně odráží vývoj na českém finančním trhu díky odbornému hlasování a hodnocení veřejnosti. Na vyhlášených výsledcích jsou patrné trendy, které můžeme pozorovat a které se porímtly i v hodnocení celé soutěže. Většina totiž preferuje produkty, které mají dobrou dostupnost, širokou nabídku služeb a především nízké poplaty, uvedl František Klufa, předseda Finanční akademie a současně Finanční arbitr České republiky.

Jednu z hlavních kategorií Novinka roku s přehledem ovládla banka mBank. První místo obsadil její účet mKonto a druhé místo patří dalšímu produktu mBanky, spořícímu účtu eMax.
V kategorii pojištění s přehledem sbírala ocenění Kooperativa pojišťovna, která získala Zlatou korunu za produkt – životní pojištění Perspektiva, v neživotním pojištění úřadovala za Povinné ručení s živelním pojištěním zdarma a v Ceně podnikatelů úřadovala za produkt Trend 07.

O zájem v hlasování celé soutěže se projevila velmi působivě veřejnost, která byla aktivnější téměř o dvojnásobek oproti loňskému roku. Celkem se zapojilo do hlasování 43 296 lidí pomocí sms zpráv a internetu. Výrazný posun vpřed učinila také porota Finanční akademie, která hlasovala v hodnocení produktů. Byla rozšířena na 260 členů. Oproti minulému ročníku se do hlasování zapojilo o 160 lidí více. Především šlo o specialisty na jednotlivé segmenty finančního trhu.

Kompletní výsledkovou listinu OVB Zlaté Koruny 2008 si můžete stáhnout zde.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).