Hlavní navigace

7 aplikací, které se hodí během vánočních svátků

12. 12. 2013
Doba čtení: 4 minuty

Sdílet

Firemní večírky, vánoční dovolená, už se to pomalu blíží. Nainstalujte si společně s námi dopředu pár aplikací, které se během Vánoc mohou hodit.

Výběr aplikací pro vánoční období jsme tentokrát zaměřili hned na několik oblastí: jak se zbavit stresu, jak se lépe bavit, jak kontrolovat míru alkoholu a jak nakoupit dárky levněji a rychleji. Tady je náš výběr.

Calming Breath

Že jsou Vánoce svátky klidu? Stačí si zajít o víkendu do jakéhokoli obchodního centra a zjistíte, že o klidu to rozhodně není. Češi opět předvádějí svůj konzumní styl života a obchodníci si mnou ruce. Jak se zbavit stresu v průběhu vánočních nákupů či svátků samotných? Vyzkoušejte aplikaci Calming Breath. Ta vás naučí dýchat tak, abyste se dokázali zbavit stresu. Na obrazovce svého telefonu vidíte virtuální plíce, které se vyprazdňují i naplňují přesně tak, jak by měly činit i vaše plíce. Stačí si nastavit čas, po jakou dobu chcete relaxovat tímto způsobem, a aplikace i zvukovými doprovodnými signály přesně naviguje, jak máte vdechovat a vydechovat. Doporučuje se k tomu pustit relaxační hudbu, trénovat alespoň dvakrát denně. Stres z vás pak spadne.

Calming Breath v iTunes

Traktor DJ

Nechcete, aby byl firemní vánoční večírek nudný? Vyzkoušejte Traktor DJ. Nejedná se o virtuální traktor, s kterým byste se mohli povozit na poli, jde o zatím nejlepší hudební aplikaci, která se postará o skvělé mixy vašich hudebních nahrávek. Pomocí jednoduchého ovládání dokáže do rytmu smíchat dvě rozdílné písničky. Vytvářet lze i taneční smyčky a vše samozřejmě ukládat. Vánoční večírek tak může jet i v tanečním duchu v případě, že si chcete užít trochu více zábavy.

Traktor DJ v iTunes

Alkohometr

Další, tentokrát vyloženě českou aplikací, je Alkohometr. Ten zábavnou formou nahrazuje alkoholtester. V případě, že to na firemním večírku přeženete s alkoholem, raději se ujistěte, kdy můžete usednout za volant. Stačí vyplnit vypité nápoje, pohlaví, věk a váhu. Interaktivní kalkulačka pak spočítá promile alkoholu v krvi a vypočte dobu potřebnou na vystřízlivění. Údaje jsou samozřejmě přibližné a nemohou rozhodnout o tom, zda řidič skutečně může za volant usednout. Zlatým pravidlem bývá, že jakmile se jednou napijete, za volant neusedáte.

Alkohometr v iTunes

FilmOn Free

Vánoce mohou být taky pěkně nudné. Stačí se podívat na televizní program, ten je opět jako přes kopírák z let minulých. Na Štědrý den Tři oříšky pro popelku, Pyšná princezna, Sůl nad zlato, Císařův pekař apod. Kvůli omezeným rozpočtům tuzemských televizních stanic vidíme tyto oblíbené české pohádky a filmy i v průběhu roku, takže na samotné svátky to už nikoho nebaví. Tak proč se nepodívat na to, co dávají zahraniční televizní stanice. Díky aplikaci FilmOn Free můžete sledovat na svém tabletu přes 200 světových televizních stanic. Nejlepší zastoupení mají britské televizní stanice. Jednotlivé kanály jsou přehledně rozčleněny do kategorií. Ve verzi zdarma stačí jen vytrpět před spuštěním kanálu reklamní sdělení a jeho nutné odkliknutí, pak už můžete sledovat jednotlivé stanice živě.

FilmOn Free v iTunes

Cut the Rope: Vánoční edice

Hra Cut the Rope je jednou z oblíbených her pro chytré telefony a tablety. Stejně jako Angry Birds disponují různými tématickými verzemi a jedna je určena i pro Vánoce. Přeřízněte chytře lano tak, aby se vaše příšerka mohla nacpat vánočními cukrovinkami. Hra zabaví jak děti, tak i dospělé. K dispozici je samozřejmě zdarma.

Cut The Rope: Vánoční edice v iTunes

Skrz.cz

Srovnávač slevového zboží a služeb se může hodit především, pokud budete řešit dárky na poslední chvíli a chcete na nich ještě ušetřit. Skrz.cz vyhledává a třídí slevy ze slevových serverů, e-shopů a akční letáky obchodů. Zastoupen je například Slevomat, Vykupto, Mall.cz, Zapakatel.cz a další. Aplikace navíc najde slevy v blízkém okolí pomocí lokalizace. Vybrané slevy si můžete uložit rovnou do telefonu, a poté si je znovu prohlížet na počítači. Aplikace zároveň upozorní na blížící se konec vybrané slevy.

Skrz.cz v iTunes

Over

Nezapomeňte svým obchodním partnerům poslat P.f. 2014, dnes to jde většinou elektronickou cestou. Proč tedy vymýšlet složité grafické přání, když stačí použít hezkou fotku a k tomu udělat graficky zajímavé P.f. 2014. S tvorbou pomůže aplikace Over. Ta velmi intuitivním ovládáním dokáže přidat do fotky text či symboly. Jednotlivé grafické prvky lze samozřejmě barevně i jinak upravovat. Jakmile dílo dokončíte, můžete jednoduše odeslat e-mailem a také sdílet na své firemní sociální síti. Vše z vašeho telefonu nebo tabletu. Pokud vaše firma má navíc vlastní font písma, který používá např. v rámci loga, lze ho nainstalovat, a to zcela zdarma. Můžete si tak P.f. poupravit do svého korporátního designu. Výroba tak díky tomu trvá pouhých pár minut.

Over v iTunes

Hledáme autora pro Android aplikace

Používáte rádi Android? Jste schopni nám občas napsat článek na výběr aplikací pro byznys s připojenými screenshoty? Kontaktujte nás: press@podnikatel.cz

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).