Hlavní navigace

Ředitelem ČT se stane Dvořák, věří bookmakeři

6. 9. 2011
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Novým ředitelem České televize se stane Petr Dvořák, to alespoň tvrdí tuzemské sázkové kanceláře, které vypsaly kurzy na “vítěze”. Jak kancelář Tipsport, tak i společnost Fortuna favorizují bývalého ředitele televize Nova Petra Dvořáka v kurzu 2:1. Dvořák je ostřílený manažer, který se velmi dobře orientuje v televizním prostředí. Domníváme se také, že jeho osoba bude navíc politicky průchodná, což by mohlo hrát při volbě nového ředitele veřejnoprávní televize nemalou roli, komentoval mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

V oblasti dalších favoritů a outsiderů se však již kanceláře neshodují. Zatímco podle Tipsportu je druhým favoritem Hynek Chudárek, ředitel hudební stanice Óčko, a Michal Klíma (oba 4:1), bývalý ředitel vydavatelství Economia, Fortuna dává přednos s kurzem 4,5:1 nynějšímu šéfovi zpravodajství České televize Romanu Bradáčovi.

Mezi outsidery zařadily obě kanceláře Jana Vávru, Fortuna však se zajímavějším kurzem 30:1 (Tipsport pouze 15:1). Fortuna nevěří ani Fero Feničovi (25:1) či Janě Škopkové (také 25:1). Ohledně Feniče souhlasí i Tipsport který vypsal na jeho zvolení třetí nejhorší kurz 12:1. Tipsport však zařadil mezi outsidery volby i Alenu Millerovou, které přiřadil kurz 15:1. Z vypsaných kursů je na první pohled patrné, že se přikláníme spíše k možnosti, že veřejnoprávní televizi povede v dalších letech osoba, která není nějakým způsobem spjata s Českou televizí, dodal mluvčí Tipsortu Lubomíř Ježek.

MM_socky3

Fortuna pak vypsala zajímavý kurz i na to, že ředitel veřejnoprávní televize se nakonec stane úplně někdo jiný. Při závěrečné volbě 21. září nicméně může dojít k překvapení, kurs na to, že se ředitelem stane „někdo jiný“, tedy kandidát, který nepatří mezi favority, je totiž velmi nízký (2,4:1), uvedla Fortuna ve své tiskové zprávě.

O něco jasněji by mělo být již zítra, kdy televizní radní zúží počet kandidátů na pět. Ve středu 21. září z nich potom vyberou nového generálního ředitele České televize. Čtěte více na Digizone.cz: Volba ředitele České televize, Epizoda II: Taktizování

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).