Hlavní navigace

Ředitelem ČT se stane Dvořák, věří bookmakeři

Sdílet

Novým ředitelem České televize se stane Petr Dvořák, to alespoň tvrdí tuzemské sázkové kanceláře, které vypsaly kurzy na “vítěze”. Jak kancelář Tipsport, tak i společnost Fortuna favorizují bývalého ředitele televize Nova Petra Dvořáka v kurzu 2:1. Dvořák je ostřílený manažer, který se velmi dobře orientuje v televizním prostředí. Domníváme se také, že jeho osoba bude navíc politicky průchodná, což by mohlo hrát při volbě nového ředitele veřejnoprávní televize nemalou roli, komentoval mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek.

V oblasti dalších favoritů a outsiderů se však již kanceláře neshodují. Zatímco podle Tipsportu je druhým favoritem Hynek Chudárek, ředitel hudební stanice Óčko, a Michal Klíma (oba 4:1), bývalý ředitel vydavatelství Economia, Fortuna dává přednos s kurzem 4,5:1 nynějšímu šéfovi zpravodajství České televize Romanu Bradáčovi.

Mezi outsidery zařadily obě kanceláře Jana Vávru, Fortuna však se zajímavějším kurzem 30:1 (Tipsport pouze 15:1). Fortuna nevěří ani Fero Feničovi (25:1) či Janě Škopkové (také 25:1). Ohledně Feniče souhlasí i Tipsport který vypsal na jeho zvolení třetí nejhorší kurz 12:1. Tipsport však zařadil mezi outsidery volby i Alenu Millerovou, které přiřadil kurz 15:1. Z vypsaných kursů je na první pohled patrné, že se přikláníme spíše k možnosti, že veřejnoprávní televizi povede v dalších letech osoba, která není nějakým způsobem spjata s Českou televizí, dodal mluvčí Tipsortu Lubomíř Ježek.

Fortuna pak vypsala zajímavý kurz i na to, že ředitel veřejnoprávní televize se nakonec stane úplně někdo jiný. Při závěrečné volbě 21. září nicméně může dojít k překvapení, kurs na to, že se ředitelem stane „někdo jiný“, tedy kandidát, který nepatří mezi favority, je totiž velmi nízký (2,4:1), uvedla Fortuna ve své tiskové zprávě.

O něco jasněji by mělo být již zítra, kdy televizní radní zúží počet kandidátů na pět. Ve středu 21. září z nich potom vyberou nového generálního ředitele České televize. Čtěte více na Digizone.cz: Volba ředitele České televize, Epizoda II: Taktizování

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).