Hlavní navigace

Absence povinného ručení už neplatiče stála 50 milionů korun

23. 11. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Neplatiče povinného ručení přišla jejich „hajdaláckost“ již na 50 milionů korun. Tento obnos totiž museli neplatiči zaplatit do garančního fondu České kanceláře pojistitelů (ČKP), která má od prvního ledna letošního roku právo peníze požadovat. Kancelář výzvou oslovila již přes 108 000 osob.

Smyslem zavedení příspěvku do garančního fondu bylo razantně snížit počty nepojištěných vozidel na českých silnicích, kterých je stále několik stovek tisíc. Chtěl bych zdůraznit, že náš boj s neplatiči povinného ručení neustává, právě naopak se zvyšuje a v jejich důsledném postihování budeme samozřejmě pokračovat dlouhodobě i v dalších letech, doplňuje Jakub Hradec, výkonný ředitel České kanceláře pojistitelů.

Neplacení povinného ručení se tak může velice prodražit. Sazba penále se pohybuje od 20 do 300 korun denně v závislosti na druhu vozidla. U osobního vozu se platí do garančního fondu přibližně 50 nebo 70 Kč denně. Podle ČKP je stávající tažení proti neplatičům povinného ručení úspěšně, když se počet nepojištěných vozů meziročně snížil o 30 %. Čtěte více: Od ledna hrozí sankce každému devátému vozidlu v Česku.

Autor článku

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).