Hlavní navigace

Názor k článku Aby mohli řetězci dodávat, museli využívat konkrétní účetní systém. Je to nefér od Karel - Nepovede. Porušil by tím zákon o účetnictví. V...

  • 13. 9. 2018 10:36

    Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

    Nepovede. Porušil by tím zákon o účetnictví. V praxi se to řeší tím, že další systémy jedou neoficiálně (auditor se nikdy nedozví, že existují) a používají se jen pro generování souborů.

    Váš příklad s více městy pokulhává - ono se samozřejmě čeká, že když začnu zavážet další město, tak do něj musím začít jezdit. Jenže se tak nějak neočekává, že by bylo pravidlo "do Českých Budějovic jedině Fordem!" Kaufland to má dělat jako všichni ostatní po celém světě - stanovit formát dat a na něm si trvat. Dělají to tak statisíce firem, dělají to tak banky. Dodavatelé ERP, CRM a podobných systémů z toho šediví, protože každá banka to má trochu jinak a ani v tom blbém EDI nepanuje shoda a výjimek je tam více než pravidel. Implementace toho formátu je to ježdění do nového města. Nutit dodavateli konkrétní SW je jako mít podmínku, že zavážet se smí jen autem konkrétní značky.

    Za to dostali po hubě právem, tohle se nedělá. A ono to vlastně říká něco trochu jiného - v Kaflandu mají tak neschopné IT, že musí své problémy přenášet na své dodavatele. Mne by hanba fackovala.