Hlavní navigace

Advokáti spojili síly a nabídnou bezplatnou pomoc podnikatelům a firmám

23. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.shutterstock.com, podle licence: Rights Managed
Skupina advokátů a advokátních kanceláří z České republiky i Slovenska se spojila a vytvořila unikátní projekt Právo v roušce.

Uvědomuje si totiž, že rozšíření nákazy koronaviru a zavedení preventivních opatření je pro občany i podnikatele zcela novou situací, na kterou většina z nich nedokáže adekvátně právně reagovat.

Právo v roušce

Na nově vytvořeném webu www.pravovrousce.cz advokáti zdarma zpřístupní nejpodstatnější právní doporučení, postupy a vzory právních dokumentů, které připravují přímo pro stávající krizovou situaci.

Webové stránky by měly pomoci firmám, živnostníkům a OSVČ a fyzickým osobám lépe zvládnout nenadálou tíživou situaci. Návštěvníci webu si mohou vybrat, zda potřebují řešit vztahy s obchodními partnery, daně a úřady, dluhy a insolvenci, zaměstnance, náhradu škody nebo problematiku veřejných zakázek.

Web Právo v roušce

Web Právo v roušce

Advokáti se spojili

Advokáty běžně potkáte v soudních síních nebo v zasedacích místnostech, kde stojí proti sobě a bojují každý za svého klienta. Jenže si uvědomují, že tohle nejsou běžné časy, a proto se skupina advokátů zapojila do vlny solidarity a obdivuhodnou rychlostí dala dohromady unikátní projekt.

S nápadem na Právo v roušce přišla Jana Sedláková z advokátní kanceláře SEDLAKOVA LEGAL s.r.o. Na její výzvu rychle zareagovalo 12 dalších advokátních kanceláří, včetně jedné ze sousedního Slovenska. Právníci ze SEDLAKOVA LEGAL, PURE Legal, MONEUS Czech Republic, INPARTNERS GROUP, Urbášek & Partners, AK eLegal, 3ADVOKÁTI, VAŠÍČEK.LAW, MT Legal, B.Right Advokáti, ROSE LEGAL, KROUPAHELÁN a Mikuláš Vargic a SCHIN & MAJDÚCH tak nyní intenzivně pracují na dostupnosti vzorů smluv a dokumentů, a to jak v České, tak Slovenské republice.

Podle Jany Sedlákové je i pro právníky často složité držet krok se všemi změnami, které každodenně se měnící situace přináší. Lidé často potřebují řešit nečekané věci, navíc velmi rychle. Pro řadu z nich jsou však nyní služby právníků nedostupné, a to ať už finančně, časově, případně logisticky. Věříme, že možnost jednoduše si potřebné dokumenty stáhnout z pohodlí domova ušetří řadě lidí nejen výdaje, ale hlavně starosti. A o to nám šlo. Každý by měl pomoct, jak umí. Takhle to umíme my, dodává závěrem.

Využít můžete i dalších bezplatných poraden:

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).