Hlavní navigace

Názory k článku Airbnb stále v hledáčku úřadů, berňáky budou sdílet data s pražským magistrátem

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 31. 8. 2018 17:05

  Pavell+ (neregistrovaný) ---.151.broadband7.iol.cz

  Ono vlastně danit pronájem přes Aibrn bylo dost obtížné. Pokud někdo danil pronájem ukázalo se, že je to špatně a měl by mit živnostenský list. Pokud měl živnostenský list na ubytovací činnost a podal ubytovanému třeba snídani, měl by mit dalši na hostinskou činnost. Nedovedu si ovšem přestavit, jak uvařit, dle všech požadovků hygieny, protokolu HCCP a dalších. Takže zase špatně. Pokud by i někdo toto, vše měl v pořádku, pak by se měl stát idetifikovanou osobou a doplatit DPH za služby přijaté mimo ČR.
  Obávám se, že zbuzerován může být tedy každý, nebo spíš velká většina uživatelů. Otázka je jak a jaký to bude mít efekt.

 • 1. 9. 2018 7:33

  Stasek (neregistrovaný) ---.opera-mini.net

  Zajimave, ze MF muze sdelovat data o konkretnich lidech (firmach) a neni vazan mlcenlivosti...

 • 1. 9. 2018 18:40

  undatra (neregistrovaný) 185.220.101.---

  Podle mě není hlavní problém v tom, že lidé nedaní příjmy z obchodů zprostředkovaných Airbnb. Vyložených daňových švindlů nebude mnoho, protože většina majitelů bytů beztak pronajímá jen ten jeden, za který splácí krvavou hypotéku a třeba zrovna nemá na splátky. Podle zdravého rozumu i daňových zákonů by se splátky považovaly za náklad a výsledek by beztak byl nula :-)

  Úřady ale hrozně štve, že se lidé obejdou bez nich. Nepotřebují licenci a registraci a kolaudaci a svolení od vrchnosti, prostě se o sebe postarají sami, od nikoho nic nechtějí a jejich zákazníci jsou spokojení. Ješitnost je ale bohužel vlastnost nejen některých lidí ale i úřadů a proto takhle vyvádějí. A já jen doufám že marně, že budou stále častěji konfrontovány s faktem, že je lidé nepotřebují, nechtějí s nimi mít nic společného a že nás nakonec přestanou otravovat. Díky množícím se celosvětovým sítím typu Airbnb, Uber ale třeba i eBay to snad nakonec vyjde :-)

 • 7. 9. 2018 9:45

  anna (neregistrovaný) ---.net.upcbroadband.cz

  Úřady nemusí štvát nic, mělo by to štvát Vás!
  Zkuste vedle věčně ožralých turistů, denně se střídajících bydlet a vydělávat na jejich pronajímatele, který bydlí bůhvíkde a zcela a jednoduše si z Vás dělá spolutvůrce svých výdělků.Jsou jedinci, co by vzali airbnb za prd... a vyhodili z okna ven.
  Bordel, špína, nevyspání a hygiena v čudu, nahuleno , uřvano a režim jak v kempu.To jsou dnes rezidence v centru Prahy , kdy za byt jste dal nemalý peníz a chcete v něm, milej zlatej žít ! Ne živořit. Je dobře, že v Španělsku s nimi zametají.
  Chceš ubytování?Ano ?Tak jdi na hotel a nás nech spát!
  Hlavně nám do baráku nenasaď štěnice, protože deratizaci za desítky tisíc budeme platim my, ne airbnb.

 • 13. 9. 2018 9:06

  misch (neregistrovaný) ---.ext-brno.czechin.cz

  Toto dle mého nesouvisí specificky s Airbnb, ale obecně s pronajímáním bytů. Naprosto stejná situace nastane (a možná i horší, protože bude víc majitelů), když se většina majitelů bytů v bytovém domě odstěhuje, a byty pronajímají studentům. Takovým těm nenáročným, co se do dvoupokojového bytu klidně vejdou čtyři, na pořádek v domě kašlou, na ohleduplnost vůči ostatním taky ... a majitelům je to jedno, ti mají peníze, zatímco zbytek obyvatel domu má místo toho starosti. Ano, nejde typicky o centrum města, ale o okrajové části, ale výsledek je stejný :-).

  Neboli: problémy s nájemníky nevyřeší úředník, a nevidím jako užitečné dávat ty problémy za vinu konkrétní platformě.

  Nehledě na to, že "Bordel, špína, nevyspání a hygiena v čudu, nahuleno , uřvano a režim jak v kempu" u Airbnb velice brzy dožere i spoustu lidí, kteří měli trochu jinou představu o ubytování, hodnocení klesne ... a zájem taky.

 • 7. 9. 2018 13:21

  Karel (neregistrovaný) ---.cust.nbox.cz

  Úřady neštve ani tak pan Patočka, co pronajímá svůj byt v Praze, zatímco sám bydlí v Beskydech. Úřady štve pan Demiszovicz, co mu patří bytový dům a pronajímá takhle 15 bytů. Sice si odhadem přijde na 250 000 Kč měsíčně, ale daně z toho neplatí. Což v době, kdy je pronajímal normálně na smlouvu o pronájmu, tak danit musel. Smlouvy ale vypověděl, nájemníci odešli a celý dům "zeje prázdnotou". Navíc je tam trnem v oku i paní Kaplanová (toho času nezaměstnaná a na podpoře), co mu v těch bytech uklízí a on jí dává měsíčně 15 tisíc na dřevo. Oficiálně chudák ženská, co jí nikde nechtějí. Ve skutečnosti protřelá baba, co "v tom uměla chodit" už za komárů a ráda poradí triky typu "když mě pošlou na pohovor, tak si za krk naleju štamprli rumu - jsem cítit alkoholem, takže mě nevezmou. Ale ani nenadýchám, takže jsem z obliga."

  A u nás je to ještě fajn, protože je to zatím jen o daních a o penězech. Ale jsou v Evropě města, kde jsou takových podnikatelů desítky. Vlastní tisíce bytů a ty pronajímají. A kupují další, což šroubuje cenu nemovitostí i výši nájmů. A to ještě z Francie hlásí, že řada těhle majitelů není vůbec ve Francii. Jsou to cizinci třebas z Afriky, oficiálně nepodnikají a tedy ani neplatí daně. Zda jde o bílé koně, nebo skutečně bohaté cizince, co využili příležitost, se neví. Na Airbnb ty byty pronajímá někdo úplně jiný a majitel o tom buď "neví", nebo vůbec nekomunikuje. Jako sorry, ale těmhle já tleskat nebudu.

  Kdosi přirovnal Airbnb k řepce olejce - je to výhodné a tak je toho čím dál tím víc.

 • 8. 9. 2018 18:14

  the bureš stb gang (neregistrovaný) 2a02:2b88:2:----:----:----:----:----

  wow, finanší gestapo jede, Z himmlera se vyklubal pořádný ranař, takhle budeme mít finanční fašismus eins cvei.

 • 12. 9. 2018 14:01

  PP (neregistrovaný) 81.19.33.---

  Ale houbelec. Každý kdo pronajímá byty krátkodobě musí mít na tuto činnost živnostenské oprávnění a je jedno jestli jej pronajímá přes Airbnb nebo přes inzerci v novinách. Je jasné, že přes Airbnb je to snažší a tedy zapojilo se do toho více lidí. Nicméně snadněji se taková činnost také odhaluje.

 • 14. 9. 2018 8:18

  jdbfhhc (neregistrovaný) 37.48.39.---

  Jako sdilena ekonomika se necha oznacit cokoliv. Kdyz si remesnici udelaji stranky tak taky prestanou platit dane jako taxikari uberu nebo hotelieri airbank?

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).