Hlavní navigace

České akcie jsou na varšavské burze úspěšné

27. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Cyrrus uvedla na trh New Connect varšavské burzy českou firmu Photon Energy. Za několik dní obchodování na varšavské burze akcie české firmy zaznamenaly nárůst o 700 %. Photon Energy je tak první českou firmou, která se na varšavké burze obchoduje.

Na varšavském trhu New Connect představila společnost Cyrrus českou firmu Photon Energy. Stala se tak první českou firmou, jejíž akcie se na varšavské burze obchodují. Během několika dní obchodování navíc zaznamenaly 700% nárůst. Překonali jsme celý obtížný mezinárodní legislativní proces a opět dokázali, že burza je jednoznačně dobrým zdrojem nedluhového financování i pro malé a střední firmy, uvedl Jan Procházka, šéf polských aktivit společnosti CYRRUS s tím, že toto řešení hodlají rozvíjet i s dalšími českými klienty.

Firma Photon Energy se zabývá solární energií a její doménou je rozvoj fotovoltaických elektráren. "New Connect poskytuje nedocenitelnou platformu pro malé a střední podniky k získání vlastního kapitálu. Naše umístění na New Connect nám rozšiřuje možnosti financování budoucího růstu společnosti a současně poskytuje investorům možnost se na něm podílet, " komentoval důvody vstupu firmy na burzu finanční ředitel Photon Energy,k Georg Hotar. Hned první dny obchodování, kdy akcie firmy začaly zvyšovat svou hodnotu, přesvědčily vedení Photon Energy i společnost Cyrrus, že celá akce měla smysl. Jsme rádi, že se nám podařilo realizovat tento první úpis české firmy na varšavské burze i přes všeobecně nepříznivou situaci na kapitálových trzích ve světě řekl Jan Michelfeit, vedoucí IPO teamu oddělení Corporate finance společnosti CYRRUS. Čtěte více: České firmy chtějí na polskou burzu

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).