Hlavní navigace

Aktuálním problémem jsou dokonalé padělky software

19. 11. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dvacet jedna procent lidí si stále myslí, že mezi originálním a nelegálním softwarem není žádný rozdíl. To zjistila aktuální studie společnosti Microsoft, která proběhla mezi 38 tisíci respondenty z dvaceti zemí. Ovšem zájem uživatelů osobních počítačů o originální software se zvyšuje. A to kvůli obavám o bezpečnost.

Průzkum potvrdil, že většina uživatelů výhody originálního softwaru dobře zná a snaží se nelegálního softwaru vyvarovat. Nejvíce z nich, 26 procent dotázaných, se v souvislosti s jeho užíváním bojí ztráty dat, čtvrtina se nejvíce obává krádeže identity, uvedla Zuzana Predigerová, manažerka protipirátských aktivit ve společnosti Microsoft. Dodala, že aktuální problém pro uživatele však představují stále dokonalejší padělky. Ty stěžují schopnost rozeznat nelegální software od originálního. Uživatel tak může v dobré víře za nízkou cenou zakoupit na internetu nelegální software, aniž by to tušil.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).