Hlavní navigace

Alza důrazně odmítá, že by se účastnila daňových podvodů

Daniel Morávek

Alza.cz se distancuje od jakékoliv formy protiprávního jednání. Reaguje tím na spekulace, že by se okolo ní mohl odehrát podobný podvod jako u LevneElektro.cz.

Doba čtení: 1 minuta

Největší tuzemský e-shop Alza.cz důrazně odmítá jakékoli domněnky, že by se podílel na daňových únicích. Jméno Alzy se včera objevilo v médiích v souvislosti s vyšetřováním obchodu LevneElektro.cz.

Alza.cz: Vše řádně platíme

Alza.cz důrazně odmítá domněnky připouštějící možnost daňových úniků a považuje podobné spekulace za poškození svého dobrého jména. Zásadně se distancujeme od jakékoliv formy protiprávního jednání. Podnikání Alzy je zakotveno na striktním dodržování platné legislativy a přísných etických principech, uvedl Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz.

Alza.cz a.s. prohlašuje:

  1. Veškeré naše transakce probíhají v souladu s platnou legislativou.
  2. Všichni naši dodavatelé jsou Finanční správou ČR evidováni jako spolehliví plátci.
  3. Vždy jsme v řádných termínech a správné výši dostáli závazkům vůči státní správě.
  4. Řádně platíme veškeré daně a odvody.
  5. Na dani z přidané hodnoty jsme státu v roce 2015 odvedli přes 500 milionů Kč.
  6. Na ostatních odvodech jsme jen v roce 2015 zaplatili 280 milionů Kč.

Informace, že policisté mají „v merku“ i giganta Alza.cz, včera přinesly Hospodářské noviny. Podle policejních dokumentů, na které se HN odkazují, se měl okolo Alzy odehrát podobný podvod jako v případě již vyšetřovaného e-shopu LevneElektro.cz. Ten se měl dle policistů zapojit do řetězce účelových obchodů a stát tím připravit o 42,5 milionu korun. Obchod musel minulý týden zavřít, jelikož mu finanční správa obstavila účty. Podle majitele Petra Václava se však firma stala jen obětí daňového podvodu a za krach online e-shopu prý může „řízený zásah Finanční správy České Budějovice“.

Daň z nemovitosti tip Podnikatel.cz

Čtěte více: Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa majitele e-shopu LevneElektro.cz

Kauzu LevneElektro.cz okomentoval na Twitteru i ministr Andrej Babiš, který prý doufá, že obchod má vše v pořádku. Že by to v takovém případě mohlo znamenat, že finanční správa obstavila účty neoprávněně, již Babiš nevysvětlil.