Hlavní navigace

Alza důrazně odmítá, že by se účastnila daňových podvodů

1. 7. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Alza, podle licence: Rights Managed
Alza.cz se distancuje od jakékoliv formy protiprávního jednání. Reaguje tím na spekulace, že by se okolo ní mohl odehrát podobný podvod jako u LevneElektro.cz.

Největší tuzemský e-shop Alza.cz důrazně odmítá jakékoli domněnky, že by se podílel na daňových únicích. Jméno Alzy se včera objevilo v médiích v souvislosti s vyšetřováním obchodu LevneElektro.cz.

Alza.cz: Vše řádně platíme

Alza.cz důrazně odmítá domněnky připouštějící možnost daňových úniků a považuje podobné spekulace za poškození svého dobrého jména. Zásadně se distancujeme od jakékoliv formy protiprávního jednání. Podnikání Alzy je zakotveno na striktním dodržování platné legislativy a přísných etických principech, uvedl Tomáš Havryluk, místopředseda představenstva Alza.cz.

Alza.cz a.s. prohlašuje:

  1. Veškeré naše transakce probíhají v souladu s platnou legislativou.
  2. Všichni naši dodavatelé jsou Finanční správou ČR evidováni jako spolehliví plátci.
  3. Vždy jsme v řádných termínech a správné výši dostáli závazkům vůči státní správě.
  4. Řádně platíme veškeré daně a odvody.
  5. Na dani z přidané hodnoty jsme státu v roce 2015 odvedli přes 500 milionů Kč.
  6. Na ostatních odvodech jsme jen v roce 2015 zaplatili 280 milionů Kč.

Informace, že policisté mají „v merku“ i giganta Alza.cz, včera přinesly Hospodářské noviny. Podle policejních dokumentů, na které se HN odkazují, se měl okolo Alzy odehrát podobný podvod jako v případě již vyšetřovaného e-shopu LevneElektro.cz. Ten se měl dle policistů zapojit do řetězce účelových obchodů a stát tím připravit o 42,5 milionu korun. Obchod musel minulý týden zavřít, jelikož mu finanční správa obstavila účty. Podle majitele Petra Václava se však firma stala jen obětí daňového podvodu a za krach online e-shopu prý může „řízený zásah Finanční správy České Budějovice“.

účto únor klímová

Čtěte více: Zbavte nás mlčenlivosti, žádá finanční správa majitele e-shopu LevneElektro.cz

Kauzu LevneElektro.cz okomentoval na Twitteru i ministr Andrej Babiš, který prý doufá, že obchod má vše v pořádku. Že by to v takovém případě mohlo znamenat, že finanční správa obstavila účty neoprávněně, již Babiš nevysvětlil.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).