Hlavní navigace

Pivovar Anheuser-Busch odmítl nabídku InBev na převzetí

Sdílet

Vznik největšího výrobce piva na světě se odkládá. Americký výrobce piva Anheuser-Busch odmítl nabídku majitele Staropramenu, belgické skupiny InBev na převzetí. Vedení firmy jako důvod uvedlo, že navrhovanou cenu 46,3 miliardy dolarů (727 miliard korun) považuje za příliš nízkou, nechalo však otevřenou možnost jednat o vyšší nabídce.

Pro odmítnutí nabídky InBev hlasovalo celé vedení Anheuser-Busch jednomyslněAn­heuser-Busch bude pokračovat v realizaci svých plánů a jeho vedení bude nadále zvažovat každou strategickou alternativu, která bude v nejlepším zájmu akcionářů firmy, cituje agentura Reuters z dopisu šéfa koncernu Augusta Busche IV. šéfovi Inbev Carlosu Britoovi.

InBev v reakci na krok Anheuseru zopakoval, že je nakloněn „přátelskému spojení”, přichystal se však na boj. Firma podala žalobu na to, aby akcionářům Anheuseru bylo umožněno vyměnit celou správní radu firmy. Podle analytiků je to krok k vyhlášení tendru na koupi akcií přímo od akcionářů bez nutnosti dohadovat se s vedením Anheuseru.