Hlavní navigace

ANKETA: Projeví se nějak ve vašem e-shopu zdražení služeb České pošty?

6. 2. 2015
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: www.isifa.com
Česká pošta zdražila od února některé své služby. Zeptali jsme se e-shopařů, zda a jak se to promítne v jejich činnosti.

Už několik dní platí nový ceník České pošty, který se dotkl i některých e-shopů. Zvýšila se totiž cena za doporučený balíček (o 5 Kč), za obyčejný balík (o 22 Kč) a za cenný balík (o 27 Kč). Zeptali jsme se e-shopařů, zda a jak se jich zdražení dotkne.

Otázka: Dotkne se vás zdražení některých služeb České pošty a pokud ano jak?

Michal Jirek, Cerstvakava.cz

Nás se nedotkne, jelikož Českou poštu prozatím nevyužíváme. Nicméně přepravu jako doporučený či cenný balík nabízí pouze menšina e-shopů využívajících služeb České pošty, Ta totiž preferuje a aktivně nabízí využití Balíku na poštu a Balíku do ruky, se kterými se nyní lze v internetových obchodech setkat nejčastěji. A co je nejdůležitější, v ceníku se sice uvádí cena od 117 Kč od 108 Kč pro koncové zákazníky, nicméně ceny pro e-shopy jsou při uzavření smlouvy velmi výrazně nižší.

Často se srovnávají ceníkové ceny soukromých přepravců a České pošty, ale zapomíná se na to, že soukromí přepravci k uvedené ceně připočítávají palivový příplatek a mýtné, které cenu o několik procent navýší, takže se ceny téměř vyrovnají.

Martin Krupička, Nejleginy.cz

Nás se to také dotkne, protože asi 70 % zásilek odesíláme jako doporučené. Nicméně, i kdybychom zdražili o celých 5 kč, bude to u nás nejlevnější možnost dopravy. Myslím si, že je 5 Kč zanedbatelná částka pro zákazníky. Cenné balíky, které jsou bez garance času doručení, budou nyní na stejné cenové hladině jako Balíky do ruky, navíc si u nich nemůžete odečíst DPH. Proto nechápu, proč je Česká pošta raději nezruší. Možná je zdražení cenných balíků strategický krok České pošty, neboť před zdražením, když se zpozdil Balík do ruky, byl odesilateli vrácen rozdíl mezi ním a cenným balíkem. Jak to bude nyní nevím, zatím jsem nečetl reklamační řád.

Václav Bouška, Bike-Eshop.cz

Nás se nedotkne. Balíky posíláme pouze jako Balík na poštu nebo Balík do ruky. Myslím, že většina e-shopů používá tento způsob zasílání zásilek a že málokterý e-shop používá cenný balík.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).