Hlavní navigace

Anketa Zlatý Měšec 2009 zná své vítěze – prosadili se nováčci

11. 2. 2009
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Již popáté hlasovali čtenáři odborného serveru Měšec.cz o kvalitě finančních institucí v anketě Zlatý Měšec 2009 – Nejlepší finanční instituce. Anketa díky nové koncepci a metodice podává komplexnější obraz o spokojenosti klientů českých finančních domů.

V období od 11. listopadu 2008 do 11. ledna 2009 mohli čtenáři serveru Měšec.cz hodnotit finanční instituce a úroveň poskytovaných služeb v anketě Zlatý Měšec 2009 – Nejlepší finanční instituce. Pojetí letošního ročníku kladlo ještě větší důraz na objektivní hodnocení institucí a možnost komplexního pohledu na situaci českého finančního trhu. Čtenáři hodnotili instituce v následujících pěti kategoriích:

  • Banky a družstevní záložny
  • Pojišťovny
  • Úvěrové společnosti
  • Penzijní fondy
  • Obchodníci s cennými papíry a na kapitálových trzích

U každého subjektu bylo možné hodnotit konkrétní dílčí kritéria, jako je dostupnost služeb, jejich kvalita a cena, úroveň jednání na pobočkách, nebo funkčnost internetového bankovnictví. V každé kategorii potom zvítězila vždy ta instituce, která získala nejlepší průměrnou známku za všechna hodnocená kritéria. Čtenáři měli možnost hodnotit pouze jedinou finanční instituci v každé kategorii s výjimkou kategorií Banky a družstevní záložny a Pojišťovny, kde mohli poskytnout dvě hodnocení. Bylo to dáno tím, že klienti často využívají služeb více bank či pojišťoven.

Daně tip Podnikatel

Na rozdíl od předchozích ročníků ankety Zlatý Měšec nebyl výsledkem pouhý přehled celkové spokojenosti s danou společností, ale podrobná analýza spokojenosti klientů s finančními službami nabízenými na českém trhu. I proto jsme se rozhodli výsledky zpracovat do komplexního materiálu a distribuovat jej na tisková oddělení finančních institucí. Obsah materiálu pro ně může být inspirací k řadě zlepšení ve vztahu ke klientům, vysvětluje Dalibor Z. Chvátal, šéfredaktor odborného serveru Měšec.cz.

V kategorii Banky a družstevní záložny se umístili na prvních třech místech hned dva nováčci. Na prvním místě společnost Fio, družstevní záložna, a na třetím místě mBank. Druhé místo obsadila Raiffeisenbank, která již několik let potvrzuje oblíbenost mezi čtenáři. V kategorii Pojišťovny se na prvních třech místech umístily společnosti Allianz pojišťovna, Kooperativa pojišťovna a Generali pojišťovna.

Autor článku

Redaktor/ka již pro server Podnikatel.cz nepracuje. 

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).