Hlavní navigace

Antimonopolní úřad schválil převzetí řetězce Žabka

2. 3. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Antimonopolní úřad povolil prodej obchodních řetězců Žabka a Koruna. Jejich novým vlastníkem se stala společnost Tesco, která je odkoupila od předchozího vlastníka, investiční skupiny Penta. Akvizice 128 obchodů vyšla Tesco na více než miliardu korun.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže posuzoval dopady celé transakce na trh maloobchodního prodeje zboží denní potřeby v prodejnách tzv. relevantního formátu (supermarkety, hypermarkety, diskontní prodejny) na celostátní i lokální úrovni (okresy) a dále vliv na relevantní trhy nákupu 19 výrobkových skupin zboží denní potřeby na trhu České republiky.

Celkově lze konstatovat, že v důsledku spojení nedojde na žádné z úrovní k výraznému posílení dosavadního postavení skupiny Tesco, navíc ve všech těchto oblastech působí silná konkurence v podobě obchodních řetězců společností např. Ahold, Schwarz a REWE, konstatoval úřad ve svém rozhodnutí.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).