Hlavní navigace

Antimonopolní úřad vydal zákaz plnění smlouvy na nový mýtný systém

26. 9. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zákaz plnění smlouvy mezi ministerstvem dopravy a CzechToll/SkyToll začne platit až rok po právní moci rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže.

Rozhodnutí Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže zatím není pravomocné a lze proti němu podat rozklad.

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže v souladu s právním názorem Krajského soudu v Brně opakovaně projednal návrh na uložení zákazu plnění Smlouvy o dodávce a poskytování komplexních služeb provozu SEM uzavřené mezi Ministerstvem dopravy České republiky a společnostmi CzechToll s.r.o. a SkyToll, a. s., a uložil zákaz plnění této smlouvy. Zákaz je uložen s odkladem 12 měsíců od nabytí právní moci rozhodnutí, informuje úřad v tiskové zprávě

Provozovatel mýtného systému a také systém jako takový se má přitom měnit od 1. prosince letošního roku. Více v článku Od mikrovln k satelitu. Co změna mýtného systému znamená pro podnikatele?

Ministerstvo dopravy má nyní dvě možnosti

Buď zahájí provoz nového mýtného systému s tím, že smlouva může přestat platit rok poté, co skončí řízení u ÚOHS, nebo zůstat u starého systému provozovaného firmou Kapsch.

Úřad v opakovaném správním řízení v souladu se závazným právním názorem Krajského soudu v Brně konstatoval, že zadavatel postupoval při uzavření smlouvy v rozporu s uloženým předběžným opatřením, což je důvodem k uložení zákazu plnění smlouvy, uvedl ÚOHS.

Čtěte také: Na nedělní zákaz jízdy kamionů dojedou moravští dopravci, varuje Česmad Bohemia

Autor článku

Redaktorka Podnikatel.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).