Hlavní navigace

Názory k článku Autentizační údaje chybí statisícům podnikatelů, úřady rozšiřují úřední hodiny

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 10. 2. 2017 19:00

  ViR

  Možná že těch očekávaných 250 tis. podnikatelů patřících do druhé vlny je reálných, ale přeci jen...

  ČR má podle ČSÚ 10572427 obyvatel (aktuální údaj), když to podělím 250000, vychází mi cca 42,29 lidí na jednoho obchodníka. Nebo také 10 obchodníků na vesnici, která má kolem 420 obyvatel, případně 236 obchodníků na desetitisícové město. Přijde mi to hodně.

  V jedné takové vesnici totiž mám chalupu a je tam jedna provozovna COOPu a jeden "sekáč" s oblečením u silnice, přičemž každý z těchto podnikatelů má více provozoven.
  A pokud se týká desetitisícového města, v jednom takovém jsem vyrostl a dodnes tam jezdím. A obchodů tam je maximálně stovka, přičemž jde opět většinově o provozovny podniků, které mají těch provozoven více.

  Takže si říkám, jestli není ten odhadovaný počet prostým součtem podnikatelů v živnosti volné s příslušnými NACE kódy, bez ohledu na další aspekty, a jestli čistě náhodou těch obchodníků (nota bene s hotovostními platbami) nebude náhodou ve finále poněkud méně. Zvlášť když vím, že mnozí, spadající do druhé vlny, měli autentizační údaje již v prosinci, stejně jako to, že již dnes je má vyzvednuté leckdos, patřící až do třetí či čtvrté vlny....

 • 10. 2. 2017 20:58

  Pavel (neregistrovaný) ---.48.broadband9.iol.cz

  Toro pane jíž říkám davno. Spadáme do EET 03/2017 a již jedeme na ostro v EET od poloviny 12/2016. A mnozí naší dodavatelé , to samé spadají do EET 03/2017 a jíž dnes mají EET na ostro. Někdo nás tu vodí za nos, anebo , že by zase nevěděl ?

 • 10. 2. 2017 21:03

  Pavel (neregistrovaný) ---.48.broadband9.iol.cz

  03/2017 nás čeká překvapení. Podnikatelů klesne možná na polovičku.

 • 11. 2. 2017 13:27

  ViR

  Asi tak. Já osobně mám "autentizační údaje" a rozchozenou aplikaci už nějaký týden, ač se EET bude týkat mé skutečně provozované činnosti až od 03/18. (Pokud vůbec, neb hotovostní příjem mám méně často než 1x za rok - vše jde přes účet). Ale když jsem šel kolem finančního úřadu, tak jsem se prostě zastavil na registračním, "poklábosit s holkama" jak jde život a jestli jim pod "neagentem" ještě nešlehlo.... ;-)

  A na druhé straně, v rámci živnosti volné jsem obchodní činnosti ohlášené měl roky, protože "co kdyby", že. (Ohlašuje se co hodlám provozovat, nikoli to, co ve finále skutečně provozuji...) Také většina s.r.o. automaticky ohlásí všech 80 oborů volné živnosti, ač je nevykonává, protože změny v obchodním rejstříku pak stojí peníze a nikdo neví, kam se podnikání za rok dva pohne. Obchodní činnosti se prostě v živnosti volné zpravidla zaškrtávaly automaticky, společně s tím, co živnostník nebo korporace reálně hodlaly provozovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).