Hlavní navigace

Názor k článku Autentizační údaje chybí statisícům podnikatelů, úřady rozšiřují úřední hodiny od ViR - Asi tak. Já osobně mám "autentizační údaje" a...

  • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
  • 11. 2. 2017 13:27

    ViR

    Asi tak. Já osobně mám "autentizační údaje" a rozchozenou aplikaci už nějaký týden, ač se EET bude týkat mé skutečně provozované činnosti až od 03/18. (Pokud vůbec, neb hotovostní příjem mám méně často než 1x za rok - vše jde přes účet). Ale když jsem šel kolem finančního úřadu, tak jsem se prostě zastavil na registračním, "poklábosit s holkama" jak jde život a jestli jim pod "neagentem" ještě nešlehlo.... ;-)

    A na druhé straně, v rámci živnosti volné jsem obchodní činnosti ohlášené měl roky, protože "co kdyby", že. (Ohlašuje se co hodlám provozovat, nikoli to, co ve finále skutečně provozuji...) Také většina s.r.o. automaticky ohlásí všech 80 oborů volné živnosti, ač je nevykonává, protože změny v obchodním rejstříku pak stojí peníze a nikdo neví, kam se podnikání za rok dva pohne. Obchodní činnosti se prostě v živnosti volné zpravidla zaškrtávaly automaticky, společně s tím, co živnostník nebo korporace reálně hodlaly provozovat.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).