Hlavní navigace

Až 100 milionů korun, tolik můžete dostat na energetickou soběstačnost

28. 7. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mimopražské firmy mohou požádat o dotace na pořízení technologií na výrobu a ukládání vlastní energie ve výši desítek miliónů korun.

Ministerstvo průmyslu a obchodu v červnu spustilo výzvu k podávání žádostí o dotace v rámci programu Úspory energie. Celkově jsou na dotační výzvu alokovány 2 miliardy korun.

Dotace mohou využít firmy bez ohledu na velikost

Od poloviny června až do poloviny října mohou firmy žádat až o 100 miliónů korun na solární panely a baterie, ve kterých lze energii ukládat pro větší energetickou soběstačnost. Výzva MPO Úspory energie – Fotovoltaické systémy s nebo bez akumulace pro vlastní spotřebu platí pro firmy všech velikostí, místo realizace ale musí být mimo Prahu.

Cílem této výzvy je zvýšení energetické účinnosti podnikatelského sektoru a podpora využívání obnovitelných zdrojů. Malé firmy mohou získat dotaci až do výše 80 % nákladů, střední firmy do 70 % a velké do 60 %. Minimální výše finanční podpory je 300 000 Kč, maximální 100 000 000 Kč.

Praha má vlastní projekt

Program Úspory energie sice nemohou využít pražské firmy, ale i v hlavním městě vznikl  projekt zaměřený a úsporu energií a na malé a střední firmy. Malí a střední podnikatelé v metropoli mohou od poloviny června žádat u Českomoravské záruční a rozvojové banky (ČMZRB) o bezúročné investiční úvěry a finanční příspěvky na financování svých projektů zaměřených na energetické úspory. ČMZRB nedávno zveřejnila výzvu k programu ENERG, na něž Ministerstvo průmyslu a obchodu vyčlenilo 130 milionů korun.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).