Hlavní navigace

Babiš chce odpovědné zahraniční investory oceňovat karafou za 70 tisíc korun

2. 8. 2019
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Premiér Andrej Babiš chce počínaje letošním rokem oceňovat odpovědné zahraniční investory. O návrzích na ocenění má rozhodovat přímo premiér.

Ocenění budou moct získat právnické osoby se sídlem v České republice, a to na základě kritérií ročního obratu právnické osoby, výše zisku právnické osoby investovaného v České republice a investice právnické osoby do veřejně prospěšných aktivit a projektů, vědy, výzkumu a vzdělávání, inovací, kultury nebo udržitelného rozvoje, nebo za mimořádný přínos v oblasti společenské odpovědnosti. Cenu má tvořit karafa se sklenicemi, etue (pouzdro) a diplom v hodnotě 70 tisíc korun. Vyplývá to z návrhu nařízení vlády, který byl dnes poslán do připomínkového řízení.

Babiš chce udělovat cenu zahraničním investorům

Úřad vlády ČR dnes poslal do připomínkového řízení návrh nařízení o ocenění udělovaném předsedou vlády. Má jít o cenu „Odpovědný zahraniční investor v České republice“. Ocenění má být udělováno právnickým osobám se sídlem v České republice, ve kterých má zahraniční právnická nebo fyzická osoba většinový podíl na základním kapitálu nebo vůči které je zahraniční právnická nebo fyzická osoba osobou v postavení ovládající osoby podle zákona upravujícího právní poměry obchodních společností a družstev, za mimořádný investiční přínos pro ekonomiku České republiky, a to na základě kritérií ročního obratu právnické osoby, výše zisku právnické osoby investovaného v České republice a investice právnické osoby do veřejně prospěšných aktivit a projektů, vědy, výzkumu a vzdělávání, inovací, kultury nebo udržitelného rozvoje, nebo za mimořádný přínos v oblasti společenské odpovědnosti.

Ocenění mají dostat karafu, sklenice, etue a diplom v hodnotě 70 tisíc korun. Karafa bude vyrobena z broušeného skla se stylizovaným uzávěrem. Na karafě bude uveden text „Odpovědný zahraniční investor v České republice“ a kalendářní rok udělení ceny. Návrh na ocenění má předsedovi vlády podávat Úřad vlády ČR ve spolupráci s CzechInvestem a ministerstvem průmyslu a obchodu. Návrh ale bude vyhodnocovat a schvalovat přímo předseda vlády.

Autor článku

Zástupce šéfredaktora Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).