Hlavní navigace

Babiš nechal nahlédnout do přiznání. Korunové dluhopisy mu vynesly 180 mil.

30. 6. 2017
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš si chválí korunové dluhopisy. Za celý loňský a prvních pět měsíců letošního roku mu vynesly více než 180 milionů korun.

Andrej Babiš odhalil své daňové přiznání. To je, jako každý jiný člen vlády, poslanec nebo senátor, povinen uložit vždy na konci června v Parlamentu. Deník Právo přinesl čísla o jeho vedlejších příjmech. 

Čtěte také: Za co všechno může Kalousek? Mýty a fakta okolo historie korunových dluhopisů

Za loňský rok a prvních pět měsíců tohoto roku mu korunové dluhopisy Agrofertu vynesly 182 404 226,17 koruny. Krom toho inkasoval také 1,75 milionu korun. 

Po kritice ze strany politiků navrhl, že firemní korunové dluhopisy dodatečně zdaní. To ale Poslanecká sněmovna s největší pravděpodobností do voleb nestihne schválit. Babiš své firmy na začátku letošního roku vložil do svěřenských fondů.

Psali jsme: Babiš převedl Agrofert do svěřenských fondů, firma se mu ale vrátí

Andrej Babiš podal pozměňovací návrh k novele o daních z příjmů, který by zdanil korunové dluhopisy, které vlastníci nakoupili od svých společností. Nově by se v zákoně objevil tento paragraf: Na úrokový příjem plynoucí ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona z dluhopisu emitovaného před 1. lednem 2013 poplatníkovi, který byl v okamžiku jeho emise nebo nabytí spojenou osobou s emitentem tohoto dluhopisu, se použije § 36 odst. 3 zákona č. 586/1992 Sb., ve znění účinném ode dne nabytí účinnosti tohoto zákona; v těchto případech se nepoužije čl. IV bod 2 zákona č. 192/2012 Sb.

O jeho návrhu na zdanění korunových dluhopisů server Podnikatel.cz informoval podrobněji. Čtěte článek Babiš chce dodanit korunové dluhopisy. Návrh se má dotknout i jeho

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).