Hlavní navigace

Názory k článku Babišova vláda je nekompetentní. Musím uspat byznys, stěžuje si restauratér

 • Článek je starý, nové názory již nelze přidávat.
 • 14. 10. 2020 21:04

  cabman.mojeid.cz

  Citace: "Jsem pražský restauratér, ekonomice provozu rozumím a Prahu znám dobře. Pokud vláda nenahradí výpadek příjmů, tím myslím tržby, a to rychle, celý tento obor se začne hroutit.".

  Tak ono pražské restauratérství a hoteliérství je založené na drahých službách poskytovaných bohatým turistům z východu. Většina těch zákazníků ještě nějaký čas nepřijede. Reálný výhled je, že do jara příštího roku bude všechno zavřené. Než se obor vzpamatuje tak to může trvat i několik let.

  Vůbec si neumím představit, že by stát nahrazoval těm to podnikům tržby. Jak dlouho by to dělal? Půl roku? Rok? Dva roky? To je absurdní.

  V současné době chystané příspěvky by vůbec neměly být. už od jara je jasné, že je tu problém a prostě kde není poptávka tam se musí omezit nabídka. To je jako mít půjčovny loděk u vysychajícího jezera - jasně, můžeme dotovat jejich provoz a pak budou fungovat ... .

 • 19. 10. 2020 6:32

  technomaniak

  Přesně tak, taky podnikám ale že bych z nízské poptávky obvinoval vládu a chtěl dotace je prostě parazitické a ubohé. Přežil jsem minulou krizi a přežiji i tuto. Faktem je, že vláda by neměla vůbec nikoho podporovat, protože to je jenom otázkou času než zase zbankrotují. Jak píše Šichtařka, podporují zombie firmy.
  A to, že ze své neschopnosti obvinuje vládu tak to už je fakt absurdní. Zjevně egoistický debílek co se nedokáže přenést přes své debilní rozhodnutí.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).