Hlavní navigace

Názor k článku Babišova vláda je nekompetentní. Musím uspat byznys, stěžuje si restauratér od cabman.mojeid.cz - Citace: "Jsem pražský restauratér, ekonomice provozu rozumím a...

 • 14. 10. 2020 21:04

  cabman.mojeid.cz

  Citace: "Jsem pražský restauratér, ekonomice provozu rozumím a Prahu znám dobře. Pokud vláda nenahradí výpadek příjmů, tím myslím tržby, a to rychle, celý tento obor se začne hroutit.".

  Tak ono pražské restauratérství a hoteliérství je založené na drahých službách poskytovaných bohatým turistům z východu. Většina těch zákazníků ještě nějaký čas nepřijede. Reálný výhled je, že do jara příštího roku bude všechno zavřené. Než se obor vzpamatuje tak to může trvat i několik let.

  Vůbec si neumím představit, že by stát nahrazoval těm to podnikům tržby. Jak dlouho by to dělal? Půl roku? Rok? Dva roky? To je absurdní.

  V současné době chystané příspěvky by vůbec neměly být. už od jara je jasné, že je tu problém a prostě kde není poptávka tam se musí omezit nabídka. To je jako mít půjčovny loděk u vysychajícího jezera - jasně, můžeme dotovat jejich provoz a pak budou fungovat ... .

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).