Hlavní navigace

Badminton začíná v oblíbenosti vytlačovat squash, hlásí české e-shopy

25. 9. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Ještě několik let zpátky vévodil rekreačním halovým sportům squash. Nyní se ale podle e-shopů situace mění a do popředí se místo squashe dere badminton.

Badminton začíná přebírat štafetu po squashi, alespoň se co nákupu o vybavení týče. Jak uvádí tuzemské e-shopy, poptávka po vybavení na squash klesá, zatímco zájem o badmintonové “nářadí” výrazně roste. Například nákupní galerie Mall.cz očekává, že zájem o squashové potřeby klesne o pětinu a naopak prodeje potřeb na badminton vzrostou o 20 až 30 %. E-shop SportObchod.cz pak dokonce hlásí 65% nárůst zájmu o vybavení pro badminton. Podle odborníků může za tento trend vstřícnost badmintonu k začátečníkům a snadné osvojení základní techniky hry.

V letošním roce zřetelně registrujeme odklon zákazníků od squashe k badmintonu. Lze očekávat, že nárůst poptávky po vybavení se ještě zvýší, protože tradiční sezóna badmintonu trvá od září do března. Počasí totiž v tomto období již nedovoluje venkovní aktivity a lidé se více věnují sálovým sportům, sdělil Josef Mech, ředitel internetového obchodu SportObchod.cz.

Čtěte také: Chcete mít e-shop a nemáte peníze na pořízení zboží a skladu? Víme, jak na to

E-shopy se proto tomuto trendu přizpůsobují a upravují nabídku. Uzpůsobujeme tomu nabídky, sortiment na squash budeme mírně omezovat, naopak posílíme nabídku potřeb pro badminton, potvrdila serveru Podnikatel.cz Michala Gregorová, mluvčí nákupní galerie Mall.cz.  Gregorová vysvětluje zvýšený zájem o vybavení na badminton na úkor squashe tím, že badminton stává více „trendy“ sportem a přibývá lidí, kteří ho chtějí vyzkoušet. U squashe zůstává počet hráčů stabilní, proto se nové vybavení tolik nekupuje, říká Gregorová.

Nejlepší český badmintonista Petr Koukal zase vidí za vzrůstající oblibou badmintonu především rychlejší pokrok ve technice hraní. Na rozdíl od squashe či tenisu se jej začátečník brzy naučí hrát na takové úrovni, aby byla hra dostatečně zábavná a dynamická. Badminton si navíc užijí i dva výkonnostně nevyrovnaní hráči, vysvětlil narůstající oblibu Petr Koukal, který v badmintonu reprezentoval Českou republiku na letošních Olympijských hrách v Londýně.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).