Hlavní navigace

Banální chyba, která může podání daňového přiznání zkomplikovat

9. 3. 2020
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Při vyplnění a podání daňového přiznání se opakuje celá řada chyb. Zkomplikovat splnění daňové povinnosti může i ta nejbanálnější, která se však stále děje.

Nejčastější chyby, které se objevují v daňových přiznáních, se každý rok opakují. Problémy dělá především uplatnění slev na dani, zvýhodnění na dítě a odčitatelné položky. Podrobněji v článku Nehrozí i vám? Přehled nejčastějších chyb v daňových přiznáních

Opakují se však i banálnější chyby

Jedna z častých chyb, která může podání daňového přiznání zkomplikovat, je chybějící podpis. V některých případech jde o podpisy hned dva. Jak upozorňuje Finanční správa ČR, jeden podpis patří k daňovému přiznání, druhý k případné žádosti o vrácení přeplatku.

Doporučujeme v přiznání vyplňovat i kolonky: telefon / email. V případě, že podpis zapomenete, úředník vás telefonicky/emailem upozorní a domluví s vámi nápravu, píše Finanční správa ČR na svém twitterovém profilu. I proto je dobré ohlídat si správnost kontaktů, ať už mailovou adresu či telefonní číslo. Za toto pochybení žádné sankce nehrozí.

Co dalšího přinesl server Podnikatel.cz v uplynulém týdnu? 

Má zaměstnanec při home office nárok na stravenky, kompenzaci cestovních výdajů při cestě do firmy, energií či opotřebení nábytku? Práce z domova: Má zaměstnanec nárok na stravenky?

V Česku působí nejvíce podnikatelů „na vedlejšák“ v historii, konkrétně jich je více než 433 tisíc. Velké části z nich se však dotknou poslední dvě vlny EET. OSVČ vedlejších je nejvíce v historii. Jak s počty zamávají poslední vlny EET? 

Přehledy o příjmech a výdajích musí OSVČ podávat každoročně. Tiskopisy se tedy kupí. Má OSVČ povinnost uchovávat jejich kopie a jak dlouho? Jak dlouho musí OSVČ uchovávat kopie přehledů o příjmech a výdajích pro ČSSZ?

Podnikatel z Vysočiny dostal maximální možnou pokutu u EET, tedy 500 tisíc korun. Dlouhodobě totiž ve svých provozovnách neevidoval tržby a nevydával účtenky. U EET padla maximální pokuta 500 tisíc, podnikatel na evidenci úplně kašlal

Daňový portál na Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz

Potřebujete si rychle spočítat, kolik letos zaplatíte na daních? Zadejte své hodnoty do Daňové kalkulačky pro OSVČ

Nevíte si rady s daňovým přiznáním? Vyzkoušejte interaktivní šablony, které automaticky vyplní daňový formuláře nebo přehled pro pojišťovnu.

Jakou budete mít čistou mzdu v letošním roce? Aktualizovali jsme pro vás Mzdovou kalkulačku

Nejnovější články o daních sledujte v sekci Daňové přiznání, Daně z příjmů, Přehled o příjmech a výdajích.

Došla mu páska v tiskárně, proto vydal doklad o zaplacení později. Dostal pokutu, kterou nedokázal s klidem rozdýchat. Za výhrůžky ale pokutu nedostane. Kvůli pokutě za pozdní vydání účtenky vyhrožoval kontrolorům EET smrtí

V květnu nestartují jen poslední dvě vlny EET, ale začínají platit i další novinky. Vzniká například možnost evidovat tržby ve zvláštním papírovém režimu. Zvláštní offline režim EET: Velký přehled častých otázek a odpovědí

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).