Hlavní navigace

Bankroty podnikatelů se neustále zvyšují

9. 12. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V listopadu 2010 bylo vyhlášeno 89 bankrotů obchodních společností a 55 bankrotů fyzických osob podnikatelů. Bylo podáno 426 návrhů na bankrot obchodních společností, což je nejvyšší hodnota za jeden měsíc od ledna 2008. Počet podaných návrhů na bankrot podnikajících fyzických osob dosáhl výše 104. Dále bylo vyhlášeno 617 osobních bankrotů a počet návrhů překonal poprvé 1 000 za měsíc a dosáhl hodnoty 1165. To vyplynulo z nejnovější analýzy společnosti CCB – Czech Credit Bureau.

V podmínkách mírného ekonomického oživení se počet bankrotů obchodních společností v listopadu snížil již druhý měsíc po sobě, avšak počet návrhů na bankrot obchodních společností se již druhý měsíc po sobě zvyšuje, uvádí Věra Kameníčková, vedoucí analytického oddělení společnosti CCB – Czech Credit Bureau. Zároveň dodává, že poměrně rychlý růst vykazuje počet jak vyhlášených bankrotů, tak i návrhů na bankrot fyzických osob podnikatelů.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).