Hlavní navigace

Banky pronikají do chytrých telefonů

15. 7. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Další bankou, která se rozhodla pro vývoj aplikace pro chytré telefony, je Komerční banka. V červenci spustila první verzi své Mobilní banky 2. Jedná se o novou mobilní aplikaci, která je zdarma dostupná pro uživatele smartphonů, tedy pro iPhone, telefony se systémem Android a funkční je také v rámci mobilního rozhraní pro ostatní telefony s přístupem na internet.

Aplikace zatím umí zobrazit pouze přehled o umístění bankomatů a poboček Komerční banky včetně přehledu důležitých telefonních čísel. Již na podzim rozšíříme novou Mobilní banku 2 o první aktivní aplikace, jako jsou kalkulačky hypotečních a spotřebitelských úvěrů. V první polovině roku 2012 pak začnou v Mobilní bance 2 fungovat další aktivní operace, jako je přehled zůstatků a transakční historie, bankovní převody a další, uvedl Mojmír Prokop, vedoucí Přímého bankovnictví Komerční banky.

Komerční banka není jediná, která se rozhodla jít cestou vylepšeného mobilního bankovnictví, které před příchodem smartphonů bylo řešeno speciální aplikací nahranou do telefonu. Další bankou je například Fio banka, která svou mobilní aplikaci pro iPhone provozuje již delší čas. Na rozdíl od aplikace Komerční banky umí již nyní převádět peníze či zobrazit zůstatek na účtu. Systém je jednoduchý na správu. Očekává se, že s mobilními aplikacemi přijdou také nováčci bankovního sektoru, jako jsou ZUNO bank, která startuje již příští týden, či Air Bank. Obě budou cílit na uživatele aktivní na internetu.

Autor článku

Kolektiv autorů serverů Podnikatel.cz a BusinessCenter.cz. Rozhovor s vaší firmou na Podnikatel.cz? Vyzkoušejte Videobiz

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).